32. Ankara Film Festivali”nin Tarihleri Belli Oldu!

32. Ankara Film Festivali”nin Tarihleri Belli Oldu!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

32. Ankara Film Festivali”nin Tarihleri Belli Oldu!

Festival tarihini ilk açıklayan Ankara oldu..

Ülkenin en önemli film festivallerinden olan Ankara Film Festivali, 32. kez düzenleyeceği festivalin tarihini duyurdu. Bu konuda yılın ilk resmi açıklamasını yapan festival, 4-12 Kasım 2021 tarihleri arasında düzenlenecek ve gösterimler Kızılay Büyülü Fener Sineması”nda gerçekleşecek. Pandemi şartlarının normale dönmesinin beklendiği tarihlerde festival herhangi bir sınırlama olmadan düzenlenecek.

Festivalin resmi sosyal medya hesaplarından yapılan duyuruya göre; “32. Ankara Film Festivali tarihleri belli oldu!’ T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle, Dünya Kitle İletişimi Araştırma Vakfı tarafından 32.si düzenlenecek Ankara Film Festivali, 4-12 Kasım 2021 tarihleri arasında Kızılay Büyülü Fener Sineması’nda gerçekleşecek.”

Daha önceki yıllarda sürekli olarak nisan – mayıs aylarında düzenlenen ve yılın ilk festivallerinden olma özelliği taşıyan festival, geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle, sınırlı imkanlarla yazın sonlarında düzenlenmişti. Pandemi şartlarının devam etmesi ve yakın zamanda tamamen ortadan kalkmasının zor gözükmesi sebebiyle, yeni tarih sonbahar olarak belirlendi.

Festival, sonbahar aylarını artık resmi bir tarihe mi dönüştürecek, yoksa zamanla bahar aylarına geri mi dönecek? Bunu zamanla göreceğiz. 32. kez düzenlenecek olan festivalin ev sahipliğini yine Kızılay Büyülü Fener Sineması yapacak ve geleneksel yarışmalar her sene olduğu gibi düzenlenecek. festivalle ilgili diğer detaylar da zamanla resmi hesaplardan duyurulacak.’