9. İstanbul Animasyon Festivali’de Ödüller Sahiplerini Buldu!

9. İstanbul Animasyon Festivali’de Ödüller Sahiplerini Buldu!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

9. İstanbul Animasyon Festivali’de Ödüller Sahiplerini Buldu!

Her senenin en iyilerinin yarıştığı İstanbul Animasyon Festivali’nde ödüller belli oldu.

Her senenin en iyilerini yarıştığı İstanbul Animasyon Festivali’nde ödüller belli oldu. En İyi Film ödülü Anatole”s Little Saucepan filmi ile Fransız yönetmen Eric Montchaud’un oldu.’Bu sene jürisini Cenk Köksal, İdil Ar Uçaner ve Kutay Ucun”un oluşturduğu 9. İstanbul Animasyon Festivali’nde kazanan filmler açıklandı. Fransız yönetmen Eric Montchaud Anatole”s Little Saucepan filmiyle En İyi Film ödülünü kazandı.

En İyi Video Klip ödülünü Yasemin Mori”nin Işığa Geldi Çocuklar şarkısına yaptığı klip ile Seha Can aldı.’Akıcı ritmi, deneysel sinematografisi’ve mesajını eğlenceli bir tempoyla sunması jürinin beğenisini kazanmasında önemli bir neden oldu.’Çek yönetmen’Alexandra Hetmerová muhteşem mitolojik karakterlerle donattığı filmi’Mythopolis ile En İyi Öğrenci filmine layık görüldü.’En İyi İlk Film ödülü Sloven yönetmen Spela Cadez’in oldu.’İtalyan yönetmen’Rino Stefano Tagliafierro”nun muhteşem tablolarla yaşamın iyi ve kötü yanlarını anlattığı deneysel filmini Jüri Özel Ödülü”ne layık gördü.

10. İstanbul Animasyon Festivali Kasım 2016 tarihinde gerçekleşecek. Bu tarihe kadar festival ile ilgili tüm gelişmeleri ve ek etkinlikleri’www.iafistanbul.com’adreslerinden’ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.