ABD Box Office Lideri Bu Hafta da Değişmedi!

ABD Box Office Lideri Bu Hafta da Değişmedi!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

ABD Box Office Lideri Bu Hafta da Değişmedi!

ABD box office verileri açıklandı.

ABD box office yeni yılın 2. haftasına girmiş de olsa, listenin en tepesinde hala 2015 rüzgarları esmeye devam ediyor. 3 haftadır zirveden düşmeyen”Star Wars: Güç Uyanıyor bu hafta da yerini korudu.’Bilim kurgu ve fantazyayı harmanlayan ünlü serinin son halkası bu hafta da kendisini takip eden filme büyük bir fark atarak ilk sıraya yerleşti.

Listenin bu haftaki galibi de çok uzak bir galaksinin fantastik maceralarını anlatan fenomen serinin 7. devam halkası’Star Wars: Güç Uyanıyor’oldu. Yönetmen koltuğunda bilim kurgu yapımlarının başarılı ismi’JJ Abrams”ın oturduğu film vizyondaki 4. haftasında’41,6’milyon dolar’gişe yaptı. 200 milyon dolar bütçesini daha ilk haftasında geçmeyi başaran film bu hafta itibariyle bütçesini dörde katlamış durumda. Listenin 2. sırasını ise vizyondaki 3. haftasını kutlayan western dramı Diriliş’aldı. Leonardo Dicaprio”ya En İyi Erkek Oyuncu dalında Altın Küre ödülü kazandıran film haftasonunda’38 milyon dolar elde etti. Listenin 3. sırasında ise’komedi yapımı’Babalar Savaşıyor’yer aldı. Başrollerini’Will Ferrell’ve’Mark Wahlberg”ün üstlendiği aile komedisi’15 milyon dolar’ile geçtiğimiz haftaya göre bir sıra geriledi.

Listeye 4. sıradan giren taze yapım The Forest’ise başarılı bir çıkış yaptı. Natalie Dormer’başrollü korku yapımı ilk haftasında’13 milyon dolarlık bir gişe hasılatına ulaştı.’Listenin 5. filmi ise Amerikan yapımı komedi’Sisters’oldu. Vizyondaki 4. haftasını kutlayan 30 milyon dolar bütçeli komedi yapımı’bu hafta da’7,1’milyon dolar’gişe yaptı. Amy Poehler’ve Tina Fey’başrollü kızkardeş komedisini ise’usta yönetmen’Quentin Tarantino”nun senaryosu internete sızdığı için rafa kaldırılan, ardından tekrar prodüksiyonuna başlanan olaylı filmi’The Hateful Eight’takip etti. Western türü yapım vizyondaki 3. haftasında’6,3’milyon dolar’gişe elde etti. Böylece bütçesini aşabilmesi için yalnızca 3 milyon dolara ihtiyacı kaldı.’Christian Bale,’Steve Carell,’Ryan Gosling’ve’Brad Pitt’başrollü ekonomi komedisi’Büyük Açık’ise bu hafta’6,3’milyon dolarlık’gişe yaptı. Hollywood”un dört atlısını bir araya getiren film vizyondaki 5. haftasında geçtiğimiz haftaki yerini korumayı başardı.

Eğlenceli animasyon’Alvin ve Sincaplar: Yol Macerası’5,5 milyon dolarlık haftasonu hasılatı ile’listenin 8. sırasında yer aldı.’Eğlenceli yapımın ardından gelen film ise’Jennifer Lawrence’başrollü dram komedi yapımı’Joy’oldu. Miracle Mop”un mucidi’Joy Mangano”nun hikayesini anlatan biyografik yapım vizyondaki 3. haftasında’4,5’milyon dolar’elde etti.’Vizyondaki 3. haftasını kutlayan spor draması’Concussion’ise’3,1’milyon dolar’ile son sırada yer aldı.

ABD gişe verileri için’tıklayın!