A’dan Z’ye Antik Yunan Mitolojisi

A’dan Z’ye Antik Yunan Mitolojisi

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

A’dan Z’ye Antik Yunan Mitolojisi

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

08.05.2021 11:30 – 08.05.2021 11:30

A’dan Z’ye Antik Yunan Mitolojisi, online platformda!

“Mythos” eski Grek dilinde “Masal” anlamına gelir. Lâkin Mitler masaldan çok daha fazlasını anlatırlar, nesilden nesile aktarılan geleneksel hikâyelerdir. Bazıları, bir ulusun kurulması gibi çok önemli olaylarla ilgilidir. Diğer mitler büyük kahramanları ve kahramanların hikâyelerini, zorluklar karşısında gösterdikleri cesareti anlatırlar. Bazı mitler başı belaya giren ya da büyük işler yapan insanlar hakkındadır. O halde tüm bu nesiller boyunca anlatılanlardan hangi sonuçları çıkaracağız? İnsanlar bu anlatıları dinlemekten niçin hoşlanıyor? Derslerimiz Mitosun bireyler, toplumlar ve uluslar için oynadığı işlevine, dolayısıyla bizlere de, odaklanacaktır. Profesyonel Rehber Timur Guda’nın hazırlayıp sunduğu “Antik Yunan Mitolojisi ve Dini” kursunun tematik kahramanı Odyseus’tur, yani bildiklerinin ötesine geçerek kendini bulmaya çalışan insandır. Bizler de antikçağın mitler vasıtasıyla aralanmış kapısından geçerek tıpkı Odyseus gibi bir yolculuğa çıkacağız. Sekiz bölüm olarak planladığımız derslerimizin her birinde tematik konular, tanrılar ve kahramanların dünyasına yelken açacağız. Her dersimiz Odyesus’tan yapacağımız okumalar ve antik Yunan çağının önemli metinlerinden “Homerik İlahiler”le zenginleştirildi. Evrenin yaratılışı, tanrılar ve ölümlüler arasındaki ilişki, insan doğası, din, aile, seks, aşk, delilik ve ölüm gibi çeşitli konular eşliğinde yapılacak derslerimizin son on dakikası antik Yunan müziği ile tamamlanacak. İlyada, Odyseus, Theogonia temelinde şekillenen antik Yunan mitolojisinde yapacağımız gizemli ve bir o kadar da keyifli bu yolculuğa antik çağı ve antikçağ insanını merak eden herkesi bekliyoruz.

Eğitmen: Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

Bu Eğitime Neden Katılmalısın?
Antik Yunan Dini, Mitolojisi, karşılaştırmalı mitoloji etkileşimlerini, efsanelerini dinlerken Sanat tarihinde resim, heykel, opera, bale, sinema dallarında binlerce sanat eserinin ilham kaynağı olan mitlerin hikâyelerini ve kökenini öğreniyorsun. Derslerde görseller eşliğinde zamanda yolculuğa çıkıyorsun.

Bu Eğitimde Neler Öğreneceksin?
? Mitolojinin tarihsel kaynakları nedir
? İlyada ve Odysseia destanları
? Yunan tanrılar panteonu
? Antik Yunan dünyasında tanrılaşan insanlar
? Mitolojik kahramanlar ve efsaneleri
? Antik Yunan dünyasında dinsel törenler, ritüeller

Eğitim Seviyesi
Eğitim her seviyeye uygundur.

Eğitim Nasıl Verilecek?
? Bu eğitimin süresi 4 ayrı günde olmak üzere haftada bir gün toplamda 8 saat olarak gerçekleştirilecektir. Kursun süresi 2 haftadır.
? Derslikler 24 kişiyle sınırlıdır
? Ders süresi 2 saattir. Her dersin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Derse kaçıranlar için telafi ders yapılmayacaktır.

Eğitim ile İlgili Diğer Bilgiler
? Kursun süresi 2 haftadır. Her ders süresi 2 saattir.
? Başlangıç tarihi 8 Mayıs 2021, Bitiş tarihi 16 Mayıs 2021’dir.
? Dersler 8 Mayıs, 9 Mayıs, 15 Mayıs, 16 Mayıs tarihlerinde yapılacaktır.

Müfredat
Müfredat Başlıkları
? 1.Ders: Mitoloji nedir?
Homeric İlahiler
Homeros: İlyada ve Odyseia
Hesiodos: Theogonia

? 2.Ders: Kaos ve Gaia’dan gelen Tanrılar ve Tanrıçalar

? 3.Ders: Olymposlu Tanrılar ve Tanrıçalar

? 4.Ders: Kahramanlar ve İnsanlar

REHBER
Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı.
1989 -1996 yılları arasında Net Holding bünyesindeki Net Turizm A.Ş.’de dış pazarlama departımanında İtalya sorumlusu olarak çalıştı.
1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Sertifika Programını tamamlayarak Profesyonel Turist Rehberi Kokartı aldı.
1996 – 2000 yılları arasında Roma’da Vatikan Devleti tarafından düzenlenen;’’ Dinler Tarihi’’, ’’İkonografi’’, “Felsefe’’, “Mitoloji’’ ve ’’Anadolu’daki İlk Hıristiyan Toplulukları’’ konularında sertifika programlarına katıldı.
1996 – 2001 yılları arasında kurduğu Seyahat Acentesi ile incoming-outgoing turlar düzenledi.
1996 yılından bu yana Profesyonel Turist Rehberliğine devam etmektedir. Türkiye ve İtalya başta olmak üzere İspanya, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Balkanlar, Baltık Ülkeleri, Finlandiya, Arjantin, Patagonya ve İngiltere’de Türk gruplarıyla medeniyetler tarihinin izlerini sürmektedir.
2001 – 2005 yılları arasında İzmir İtalyan Ticaret Odasında tercümanlık ve çevirmenlik yaptı.
2017 yılında Doğu-Batı Yayınevi tarafından, İtalyancadan Türkçeye çevirdiği Francesco Petrarca’nın Secretum Meum ve Niccolo Machiavelli’nin Prens kitapları yayınlandı.
2021 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak Pietro Greco’nun Pi Sayısının Tarihi ve Dante Alighieri’nin Ziyafet kitapları basıma hazırlanmaktadır.
2005 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk işadamlarına İtalya’da katıldıkları fuarlarda ve iş gezilerinde eşlik etmekte, İtalyan firmaları ile ticari ilişkilerini planlama ve koordinasyonu alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.
Timur Guda evli ve bir çocuk babasıdır.

1. Kategori –
600.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.