Amber Yolu

Amber Yolu

Şubat 13, 2021 0 Yazar: admin

Amber Yolu

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

28.01.2021 11:00 – 19.02.2021 20:30

Yaklaşık MÖ 3.000 yılarından başlayarak Baltık denizinin doğu kıyısından Mısır’a kadar uzanan bir coğrafyada gelişen ve Türkçe’de “Kehribar Yolu” olarak bilinen Amber Yolu’nu Profesyonel Rehber Timur Guda anlatıyor.

Antik çağlardan günümüze yerel ürünleri üretildikleri yerlerden, satılacakları yerlere götürmek için farklı ticaret güzergâhları geliştirildi. Yalnız belli bir bölgede bulunan nadir ticari mallar bu yolların oluşmasının başlıca nedeniydi. Ticaret güzergâhlarının kurulmasıyla birlikte kervanlarla geçilen bu meşakkatli yollar; dinler, fikirler ve hatta hastalıklar dâhil olmak üzere kültürel alışverişin de önünü açarak, bilgi ve tecrübelerin yayılmasını kolaylaştırdı. Onlar olmasaydı şu an içinde yaşadığımız modern dünya belki de oluşamayacaktı. Bu ticari yolların en önemlileri: İpek yolu, Tuz yolu, Baharat yolu, Tütsü yolu, Amber yolu, Çay ve At yolu, Trans Sahra yolu, Kalay yolu gibi güzergâhlardır.

Konuşmacı: Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

Bu konferansa neden katılmalısın?
? Antik çağlardan günümüze ticaretin nasıl yapıldığını, modern ekonominin temellerinin nasıl atıldığını tarihsel gerçekleriyle öğrenmek istiyorsan, katılmalısın.

Bu konferansta neler öğreneceksin?
? Baltık coğrafyası
? Amberin tarihçesi
? Ticaretin toplumlara katkıları ve kaybettirdikleri

Eğitim Seviyesi
Her seviye

Konferanslarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
? Bu konferans bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
? Görüntüler verilirken eğitmen müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
? Konferans sırasında anlatım sürerken eğitmene yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
? Konferans 2 saat sürmektedir. Her konferans sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
? Konferansa katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Yaptırma Koşulları
? Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Konferansı kaçıranlar için telafi ders yapılmayacaktır.

KONFERANSIN KONUŞMA AKIŞI
? Amber nedir? Nasıl elde edilir? Nerede kullanılır? Tüm merak edilenler
? Amber yolunun tarihçesi ve güzergâhı
? Ticaretin tarihçesi
? Ekonominin toplumlardaki etkileri

KONUŞMACI
Profesyonel Rehber TİMUR GUDA
1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı.1989 -1996 yılları arasında Net Holding bünyesindeki Net Turizm A.Ş.’de dış pazarlama departmanında İtalya sorumlusu olarak çalıştı.

1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Sertifika Programını tamamlayarak Profesyonel Turist Rehberi Kokartı aldı.
1996 – 2000 yılları arasında Roma’da Vatikan Devleti tarafından düzenlenen;’’ Dinler Tarihi’’, ’’İkonografi’’, “Felsefe’’, “Mitoloji’’ ve ’’Anadolu’daki İlk Hıristiyan Toplulukları’’ konularında sertifika programlarına katıldı.1996 – 2001 yılları arasında kurduğu Seyahat Acentesi ile incoming-outgoing turlar düzenledi. 

1996 yılından bu yana Profesyonel Turist Rehberliğine devam etmektedir. Türkiye ve İtalya başta olmak üzere İspanya, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Balkanlar, Baltık Ülkeleri, Finlandiya, Arjantin, Patagonya ve İngiltere’de Türk gruplarıyla medeniyetler tarihinin izlerini sürmektedir.2001 – 2005 yılları arasında İzmir İtalyan Ticaret Odasında tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. 

2017 yılında Doğu-Batı Yayınevi tarafından, İtalyancadan Türkçeye çevirdiği Francesco Petrarca’nın Secretum Meum ve Niccolo Machiavelli’nin Prens kitapları yayınlandı.2021 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak Pietro Greco’nun Pi Sayısının Tarihi ve Dante Alighieri’nin Ziyafet kitapları basıma hazırlanmaktadır.  2005 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk işadamlarına İtalya’da katıldıkları fuarlarda ve iş gezilerinde eşlik etmekte, İtalyan firmaları ile ticari ilişkilerini planlama ve koordinasyonu alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.Timur Guda evli ve bir çocuk babasıdır.

1. Kategori –
75.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.