Anya Taylor-Joy’lu “Emma” Uyarlamasına Johnny Flynn Dahil Oldu!

Anya Taylor-Joy’lu “Emma” Uyarlamasına Johnny Flynn Dahil Oldu!

Aralık 29, 2018 0 Yazar: admin

Anya Taylor-Joy ve Johnny Flynn “Emma”da buluşuyor.

“The Witch”, “Parçalanmış” ve “Thoroughbreds” gibi filmlere tanınan ve önümüzdeki sene merakla beklenen “Glass”ta izleyeceğimiz genç yıldız Anya Taylor-Joy’un başrolünü üstlendiği “Emma” oyuncu kadrosuna yeni bir ismi kattı. “Genius” dizisi ve 2017 yapımı “Canavar” filmiyle yıldızı parlayan aktör ve müzisyen Johnny Flynn filmin kadrosuna dahil oldu.

Başarılı İngiliz yazar Jane Austen’in aynı isimli romanından beyaz perdeye uyarlanan filmin konusu şöyle: Zeki, zengin ve bekar Emma Woodhouse hayatından son derece memnundur ve evliliğe veya kimsenin aşkına ihtiyaç duymaz. Hayatta en sevdiği şey ise başkalarının aşk hayatlarına burnunu sokmaktır. Yakın arkadaşı Bay Knightley’nin tüm uyarılarını görmezden gelerek vesayeti aldıktaki Harriet Smith’e uygun bir eş ayarlamaya kalkınca, özenle yaptığı planlar ortaya çıkar ve hiç beklemediği sonuçlarla karşı karşıya kalır.

1996 yılında Gwyneth Paltrow’un başrolünde film olarak ve 2009 yılında mini dizi olarak beyaz perdeye ve ekranlara konuk olan romanın yeni uyarlamasının yönetmenliğini Autumn De Wilde üstleniyor. Filmin senaryosuna ise Eleanor Catton imza atıyor. Filmin vizyon tarihi henüz belli değil.