“Artemis Fowl”un Çekimleri Başlıyor!

“Artemis Fowl”un Çekimleri Başlıyor!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

“Artemis Fowl”un Çekimleri Başlıyor!

“Artemis Fowl”un beyaz perde uyarlaması için hazırlıklar başladı.

Eoin Colfer”ın yazdığı çok satan roman serisi beyaz perdeye taşınıyor. Fenomen roman seriyi temel alacak olan’Artemis Fowl filminin çekimleri başlıyor. Fantastik macera filminin çekimleri İngiltere, Kuzey İrlanda ve Ho Chi Minh City”de gerçekleşecek.

Yönetmen koltuğunu son olarak “Doğu Ekspresinde Cinayet”in yönetmeni ve başrolü olarak karşımıza çıkan Kenneth Branagh”ın üstleneceği fantastik uyarlamada senaryo ise ödüllü oyun yazarı’Conor McPherson tarafından uyarlandı.

12 yaşındaki’Artemis Fowl, sayısız suç dehasını barındıran bir soydan gelmektedir. Aynı zamanda bir dahi olan Artemis, babasının ansızın ortadan kaybolması ile birlikte bir maceraya atılmak zorunda kalır.’Bu büyük gizemi aydınlatabilmek için güçlü ve gizli bir peri ırkıyla mücadele etmesi gereken Artemis, kendini rakiplerine karşı giriştiği bir”güç ve kurnazlık savaşında bulur…

Colfer”in 44 dile çevirilmiş ve 21 milyon kopya satmış olan’sekiz kitaplık serisinin ilk kitabından beyaz perdeye uyarlanan filmde genç dahi Artemis”i yeni keşif’Ferdia Shaw canlandıracak. Artemis”in peri altını alabilmek için kaçırdığı heyecanlı elf’Captain Holly Short”a ise’Lara McDonnell hayat verecek.

Haven City”nin yeraltı peri dünyasında’kadro bir hayli sağlam. Akademi Ödülü sahibi usta oyuncu Judi Dench, peri polis gücü LEPrecon”un keşif bölümünün lideri olan Komutan Root”u,’Josh Gad ise Holly”yi kurtarmaya yardım etmeye çalışan kleptoman cüce Mulch Diggums”u canlandırıyor.’Yerin üstünde, Nonso Anozie, Fowl aile koruması Butler”ı, Tamara Smart, Butler’ın yeğeni Juliet”i’ve Miranda Raison da Artemis”in annesi Angeline”i canlandırıyor.

Filmin kadrosunda’Josh McGuire, Hong Chau, Nikesh Patel, Michael’ Abubakar, Jake Davies, Rachel Denning, Matt Jessup, Simone Kirby, Sally Messham ve Adrian Scarborough da yer alıyor.