Başka Sinema Ayvalık Film Festivali

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali

(Satışta)

Yer: Ayvalık Amfitiyatro

02.09.2021 20:30 – 08.09.2021 22:15

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali 2-8 Eylül Tarihleri Arasında Sinemaseverlerle Buluşuyor!

İlk kez düzenlendiği 2018 yılından beri başta Ayvalıklılar olmak üzere sinemaseverlerin büyük ilgi gösterdiği Başka Sinema Ayvalık Film Festivali’nin dördüncüsü 2-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Festivalde film gösterimleri pandemi kurallarına uygun olarak Vural Sineması’nda ve Ayvalık Büyük Park Amfitiyatro’da açık havada yapılacak.

Ayvalık Büyük Park Amfitiyatro’da 2 Eylül akşamı düzenlenecek açılış töreninin ardından başrollerinde Adam Driver ve Marion Cotillard’ın yer aldığı Leos Carax’ın dünya prömiyerini Temmuz ayında Cannes Film Festivali’nde yapan filmi Annette gösterilecek. Festival programında ayrıca Türkiye’den yeni filmler ve dünyanın önde gelen festivallerinden ödüllerle dönmüş yapımların yanı sıra, son dönemde sonuçlarına katlandığımız iklim krizini ele alacak özel bir bölüm, öğrencilere yönelik atölyeler ve paneller bulunuyor. Film gösterimlerinin ardından izleyicilerle film ekiplerini bir araya getiren sohbetlerin yanı sıra her yıl olduğu gibi çocuklar için film gösterimleri Cüneyt Cebenoyan Çocuk ve Sinema Buluşmaları işbirliğiyle yapılacak. Festivalde izlenebilecek filmler önümüzdeki günlerde duyurulacak.

Festival biletleri 28 Ağustos’tan itibaren satın alınabilir. Festivalde tam biletler 30 TL, öğrenci ve 65 yaş üstü için biletler 20 TL olacak.