Ben Kingsley ve Oscar Isaac’li “Operation Finale”in Son Fragmanı Yayınlandı!

Ben Kingsley ve Oscar Isaac’li “Operation Finale”in Son Fragmanı Yayınlandı!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Ben Kingsley ve Oscar Isaac’li “Operation Finale”in Son Fragmanı Yayınlandı!

Filmin 29 Ağustos’ta Amerika’da vizyona girmesi bekleniyor.

Oscar ödüllü usta oyuncu’Ben Kingsley’ve “Star Wars” serisinin Poe’su, Altın Küre ödüllü Oscar Isaac’in başrollerini üstlendiği tarihi drama filmi’“Operation Finale”den yeni bir fragman yayınlandı.

Tarihin kanayan yaralarını masaya yatıran filmde’Lior Raz,’Melanie Laurent,’Torben Liebrecht,’Nick Kroll,’Joe Alwyn,’Haley Lu Richardson’ve’Michael Aronov gibi isimler de yer alıyor.’2002 yapımı “Bir Erkek Hakkında” ile Oscar’a aday gösterilen’Chris Weitz yönetmen koltuğuna geçerken, filmin senaryosu’Matthew Orton tarafından yazılıyor. Filmin müziklerine ise 2 Oscar ödüllü Fransız besteci’Alexandre Desplat imza atıyor.

Film, 2. Dünya Savaşı sırasında işlediği suçlardan dolayı adalet önüne çıkarılabilmesi için Adolf Eichmann”ın izini süren Mossad ajanlarını temel alıyor. 1960″lı yıllarda Arjantin”de geçen hikayede, casus ekibinin başı Peter Malkin, Nazi savaş suçlusu Eichmann”ı bulmak için hummalı bir çalışmaya girişiyor. Yahudilerin Avrupa”daki toplama kamplarına gönderilmesinin sorumlusu olan Eichmann, aynı zamanda Malkin”in kız kardeşi ve kardeşinin çocuklarının ölümünden de sorumludur. Tarihin kanayan yarası için adaleti sağlamaya çalışan Malkin, bir yandan da kendi acılarıyla baş etmeye çalışmaktadır.

“Operation Finale” Amerika’da 29 Ağustos’ta vizyona girecek.