Bumblebee’nin Devam Filmi Gelecek Mi?

Bumblebee’nin Devam Filmi Gelecek Mi?

Ocak 7, 2019 0 Yazar: admin

Transformers evrenine ait olan Bumblebee filminin devam filmi hakkında filmin yönetmeni açıklama yaptı.

İzleyicileri Transformers’ın geçmişine götüren Bumblebee filmi geçtiğimiz Aralık ayında sinemalarda izleyicileriyle buluşmuştu. Eleştirmenlerden yüksek notlar alan ve gişede güzel bir başarı elde eden Bumblebee filminin devam filminin çekilip çekilmeyeceği soruları ise filmin vizyona girmesinin ardından sorulmaya başlandı. Filmin yönetmeni Travis Knight ise akıllarda kalan bu sorunun ona yöneltilmesi sonucu bir açıklama yaptı.

Yurt dışında ve ülkemizde 21 Aralık’ta vizyona giren eğlenceli aksiyon filmi Bumblebee, yurt dışında Aquaman ve Mary Poppins: Sihirli Dadı filmleriyle aynı hafta vizyona girerek büyük yarışa dahil olmuştu. Transformers filmlerinin arkasında yer alan stüdyo Paramount Pictures’ın yaptığı açıklamaya göre hiçbir Transformers devam filmi gişeden elde edilen kazanç ve izleyicilerin beğenisi konusunda Bumblebee kadar başarılı olamadı. Bu durum da Bumblebee’nin bir devam filminin yapılabileceği tahminlerini güçlendirdi.

Cinema Blend mikrofonlarına açıklama yapan Bumblebee’nin yönetmeni Travis Knight konu hakkında “Çektiğim filmlerin sonuna doğru yaklaşırken her zaman karakterin sonraki filmlerde nasıl olabileceğini düşünürüm. Kafamda dönüp dolaşan tüm bu senaryolar ve maceralar Charlie (Hailee Steinfeld), Bumblebee ve geri kalan herkes için de geçerli bir durum. Eğer ki izleyiciler daha fazlasını görmek isterse belki de bu düşüncelerin bazıları gerçek oluverir.” sözlerini ifade etti.

Bumblebee senaristi Christina Hodson ise Variety’ye yaptığı açıklamada “O karakterlerden biriyle gelecek filmlerde ne yapmak istediğimi çok iyi biliyorum. Gelecek filmin olup olmayacağını bilmiyorum. İzleyicilerin filmi gidip görmelerini ve tepki vermelerini bekleyeceğiz.” sözlerini sarf etti. Bumblebee’nin devam filminin geleceğinin tamamen izleyicilere bağlı olduğunu ifade eden yönetmen Knight ve senarist Hodson’ın düşüncelerinin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini hep birlikte bekleyip göreceğiz!

Bumblebee filminin konusu ise şöyle: 1980’li yıllarda tek başına kalan Bumblebee henüz çok gençtir. Nereye gideceğini bilemeyen ve kimsesi olmayan sarı autobot Bumblebee 1987 yılında sürekli kaçmakta ve saklanmaktadır. Bu süreçte güvenli liman olarak sakin bir Kaliforniya sahil kasabasına sığınmıştır. Charlie ise 18 yaşına basmak üzere olan bir genç kızdır. Bir gün Bumblebee’yi harap halde keşfeder. Çalışma ihtimali olan bir külüstür gördüğünü zanneden genç kadın onu tamir etmek için kolları sıvar. Bumblebee’yi atölyesine götüren ve üzerinde çalışmaya başlayan Charlie, amacına ulaştığında ise bu arabanın sıradan bir “tosbağa” olmadığını keşfeder. Bumblebee ile arkadaşlık kuran Charlie, en yakın arkadaşına dönüşen autobotu peşindeki decepticonlardan koruyabilmek için onunla birlikte bir maceraya atılacaktır.