“Dune” Yeniden Uyarlamasına Dave Bautista Dahil Oldu!

“Dune” Yeniden Uyarlamasına Dave Bautista Dahil Oldu!

Ocak 8, 2019 0 Yazar: admin

Dave Bautista ve yönetmen Denis Villeneuve ikinci kez bir araya geliyor.

1984 yılında David Lynch tarafından beyaz perdeye uyarlanan Frank Herbert’ın destansı romanı “Dune”un yeniden uyarlaması oyuncu kadrosunu genişletiyor. Marvel Sinematik Evreni’nin Drax’ı Dave Bautista filmin kadrosuna dahil oldu. Aktör filmin yönetmeni Denis Villeneuve ile 2017 yılında “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı”nda birlikte çalışmıştı.

“Sicario”, “Tutsak” ve “Geliş” gibi başarılı filmlerle tanınan Oscar adayı yönetmen Denis Villeneuve’ün yönetmenliğini üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda 2017 yapımı “Beni Adınla Çağır” ile büyük sükse yapan ve Oscar’a aday gösterilen genç yıldız Timothée Chalamet ve “Mission: Impossible” filmlerinde boy gösteren Altın Küre adayı Rebecca Ferguson yer alıyor. Prodüksiyonuna yakın zamanda başlanması beklenen filmin senaryosunu ise “Forrest Gump”ın Oscar ödüllü senaristi Eric Roth kaleme alıyor.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.