Efes Sanal Şehir Turu

Efes Sanal Şehir Turu

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Efes Sanal Şehir Turu

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

04.10.2021 20:30 – 04.10.2021 20:30

Bilimin ve felsefenin doğduğu İyonya’nın başkenti EFES Sanal Şehir Turu, online platformda…

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Efes’in tarihi günümüzden 8000 yıl önceye uzanır. Ülkemizin en çok ziyaretçi çeken antik kentlerinin başında gelir. Herodot’un söylediği gibi; “yeryüzünde bilinen en güzel gökyüzü altında ve en güzel iklimde kurulan kentler ülkesi İonya”nın başkentidir.Antik Dünya’nın 7 Harikası arasında “en güzeli” Artemis Tapınağı bu topraklarda inşa edilmiştir.Sizler de Antik Dünya’nın en zengin, en etkileyici kentleri arasında ilk sıralardaki yerini kaptırmayan, ülkemizin bu önemli kültürel varlığını Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü eşliğinde keşfetmek ister misiniz?

Konuşmacı: Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

Bu sanal sanal şehir turuna neden katılmalısın?
? Anadolu’da ilk arkeolojik kazıların yapıldığı kenti tanımak için.
? Antik Dünyanın 7 Harikası’ndan en güzelinin adandığı tanrıça Artemis’in öncesi ve sonrasındaki inanışları keşfetmek için.
? Roma İmparatorluğu’nun Asya Eyaleti’nin başkenti olduğu için.
? Tarihin içerisinde gezinmek için.
? Bu kadar Antik Çağ dönemi yapısını bir arada başka yerde bulamayacağın için.
? Antik Çağ Mimarisi hakkında bilgi almak için.
? Batı Anadolu’nun en büyük ve zengin kentini keşfetmek için.
? Hristiyanlığın gelişmesindeki rolü için.
? Meryem Ana’nın son yıllarını geçirdiği bölge olduğu için.
? Caddeleri, anıtsal çeşmeleri, agoraları, resmi ve kültürel yapılarıyla insanları kendine hayran bıraktığı için.

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Şehir Turlarımız Hakkında Genel Bilgilendirme
? Bu sanal şehir turu bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
? Sanal şehir turları profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
? Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
? Sanal şehir turu sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
? Sanal şehir turu 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
? Sanal şehir turumuzda katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır.
? Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
? Sanal şehir turunun süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır

Sanal Şehir Turu Programı
? Efes Antik kenti
? Efes Antik kenti anıtları
? Efes Antik kenti arkeolojisi
? Efes Antik kenti araştırmaların tarihçesi

Rehber
Profesyonel Rehber, Sanat Tarihçisi, Arkeolog Dr. Mehmet Kürkçü

1966 yılında Biga’da dünyaya geldi. 1989 yılında turizm dünyasına girdi. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 1992 yılında açtığı kurslar sonrasında turist rehberi olmaya hak kazandı. Sanat ve arkeolojiye olan tutkusu nedeniyle 2004 yılında “sanatlar tarihi” okumak üzere üniversiteye geri döndü. Fransa’nın Grenoble kentinde, Université Pierre Mendes France’da aldığı lisans eğitimi sonrasında Sanat Tarihi ve Arkeoloji Yüksek Lisansı için Paris Sorbonne Üniversitesi’ne davet edildi. Aynı disiplindeki doktorasını da “onur” derecesiyle yine Sorbon Üniversitesi’nde 2014 yılında tamamladı. Yurt dışında Apollonia (Arnavutluk), ardından Türkiye’de Tlos, Patara, Aizanoi, Aigai ve Phaselis’te kazılara ve yüzey araştırmalarına katıldı. Doktora tezi sürecinde Termessos Antik kentinde 6 dönem yüzey araştırmaları gerçekleştirdi. Akdeniz Havzası’ndaki birçok antik kentte araştırmalarda bulundu. Yurt içi ve yurt dışında bilimsel organizasyonlara katıldı. Ulusal ve uluslararası bilimsel dergilerde makaleleri yayınlandı, hakemlik yaptı. Aynı zamanda arkeoloji kitaplarından bölüm çevirileri bulunuyor. Turist Rehberleri Birliği’nin (TUREB) Turizm Fakülteleri ve meslek yüksekokulu öğrencileri için düzenlediği, tüm Türkiye’yi kapsayan eğitim ve uygulama gezilerinde eğitmen rehber ve gözetmen olarak görev aldı. Farklı üniversitelerde çeşitli alanlarda dersler verdi. Halen de öğretim üyesi olarak devam etmektedir. Kürkçü, Türkiye’deki profesyonel turist rehberi sertifikası yanında, tüm Fransa’da geçerli “guide – conferencier” belgesine de sahiptir.Turist Rehberliği bölümlerinde gördüğü eksiklikleri ve yanlış uygulamaları kapsayan çalışmalarını 17. Ulusal Turizm Kongresi’nde dile getirdi ve ardından 3. Turizm Şurası Bilimsel Heyeti’ne davet edildi.

1. Kategori –
115.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.