Fantastik Macera “Kral Olacak Çocuk”tan Poster Var!

Fantastik Macera “Kral Olacak Çocuk”tan Poster Var!

Aralık 13, 2018 0 Yazar: admin

“Kral Olacak Çocuk” filminden yeni poster yayınlandı.

Kral Olacak Çocuk yeni bir poster yayınlandı. Genç Alex ve arkadaşlarını dünyayı ve kendilerini savunmak için pozisyon almış halde gördüğümüz posterin sloganı, “Savaşılacak şeytani bir ordu. Katledilecek bir iblis. Kurtarılacak bir dünya. Baskı yok.” olarak belirlenmiş. Küçük bir çocuğu bir kahramana dönüştürecek olan fantastik macera filminin yönetmenliğini ve senaristliğini 2011 yapımı “Uzaylıların Şafağı”nın BAFTA adayı yönetmeni Joe Cornish üstleniyor.

Başrolünü 14 yaşındaki İngiliz oyuncu Louis Serkis’in üstlendiği macera filmi seyircilerini genç bir arkadaş grubunun arasına katarak zamanda bir yolculuğa çıkarıyor.

İngiltere’de yaşayan Alex 12 yaşında küçük bir çocuktur. Arkadaşları olsa da okulun en havalı çocuğu olmaktan çok uzaktadır ve okuldaki kabadayılarla her gün uğraşmak zorundadır. Ancak bu sıradan hayatında çok büyük gördüğü günlük sorunları, muhteşem bir keşif yapmasıyla birlikte ufacık kalır. Alex şans eseri, tarihteki en büyülü objelerden biri olan efsanevi kılıç Excalibur’u bulur. Artık tarihteki en güçlü savaş aleti İngiltere’nin en güçten yoksun çocuğunun elleri arasındadır. Asıl macera, Alex’in kötü niyetli Ortaçağ büyücüsü Morgana’yı öğrenmesi ile başlayacaktır. Güçlü büyücü Merlin’in de dahil olduğu bu macerada Alex ve en yakın arkadaş grubu, Morgana’nın dünyayı dize getirme planına engel olmak zorundadır. Artık dünyanın ve bilinen tarihin kaderi dört küçük çocuğun ellerindedir…

Filmde Dean Chaumoo’nun canlandırdığı Bedders, Tom Taylor’ın canlandırdığı Lance ve Rhianna Doris’in canlandırdığı Kaye, Alex’in yakın arkadaş grubunu oluştururken, Merlin’in yaşlılığına üç Altın Küre adayı usta aktör Patrick Stewart, gençliğine ise Angus Imrie hayat veriyor. Filmin kötü karakteri Morgana’yı ise Görevemiz Tehlike serisi ile kazandığı ünün ardından Muhteşem Showman ile de seyircilerle buluşan Altın Küre adayı güzel oyuncu Rebecca Ferguson canlandırıyor.

Macera filmi “Kral Olacak Çocuk” ülkemizde 15 Şubat 2019 tarihinde seyircilerin karşısına çıkacak.