Felsefenin Gücü İle Kendini Yaşama, Var Olma ve Başarma Cesareti – Online Katılım

Felsefenin Gücü İle Kendini Yaşama, Var Olma ve Başarma Cesareti – Online Katılım

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Felsefenin Gücü İle Kendini Yaşama, Var Olma ve Başarma Cesareti – Online Katılım

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

29.05.2021 15:00 – 29.05.2021 15:00

Türkiye’de ilk kez psikofelsefe workshoplarını başlatan THINK House, sizleri heyecan uyandırıcı yeni düşüncelere davet ediyor.

THINK House Ana Müfredat
Felsefenin Gücü İle Kendini Yaşama, Var Olma ve Başarma Cesareti (Online Katılım)
29 Mayıs Cumartesi, saat 15:00-18.00

THINK House Certified The Courage to Be Yourself 

Rehber Düşünürler: Marcus Aurelius, Peter Drucker, Lacan, Engin Geçtan, Dostoyevski, Mark Twain, V.Frankl

“Felsefe ve psikoloji dünyasından ilham veren güçlü düşüncelerle, kendini yaşama, var olma ve başarma cesaretinin kökenlerinde keşfe çıkıyoruz. 

Hayatı anlamlı kılmaya yönelik cevaplar içeren workshop programımızda, insanın ‘yaşadım’ diyebilmesinin önüne geçen düşünceleri mercek altına alıyoruz. 

Hafızalardan silinmeyecek bir yolculuğa var mısınız? Seçkin filozofların, dünyaya yön veren düşüncelerine yolculuğumuz başlıyor.”

Başkalarının problemli düşüncelerinden nasıl kurtulabiliriz?
Kendini yaşama cesaretine nasıl sahip olabiliriz?
Verimli ve üretken olabilmenin detayları nelerdir?
Tutkularımız ne zaman harekete geçer? 
Yaratıcı yönümüzü nasıl keşfedebiliriz?
Başarma gücü ve cesaret nerede saklanır?

Atölye Hakkında

THINK House Ana Müfredat Programı ‘Kendini Yaşama, Var Olma ve Başarma Cesareti’, farklı disiplinlerden beslenen, derin bilgiye dayanan içeriği sayesinde katılımcılarında köklü ve olumlu bir iz bırakır.

Program, edebiyat, felsefe, psikoloji dünyasından güçlü ve sahici düşüncelerle beslenir. 

Problemlerden uzaklaşabilmenin ve kendini yaşama cesaretinin kökenlerinin incelenmesi sırasında, pek çok filozof, edebiyatçı ve tarihi kişilik, düşünceleri ile katılımcılara eşlik eder. Tarihin evrensel nitelikteki düşünce birikiminden yararlanılır.
Hayatın, birey için anlamının keşfedilmesine yönelik düşünsel bir yolculuktur.

Kimler Katılmalı?
Kendini yaşama, var olma ve başarma cesareti konularında düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireylerHayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileriİçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlarFelsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlarPsikofelsefe, psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Konuşmacı: Fırat Devecioğlu

2018’de Mona Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı, kısa sürede yayınevinin çok satanlar listesine girdi. Kitabında 29 farklı filozofun görüşlerine yer verdi. Kitap sonrası, İstanbul (Sabahattin Ali Kültür Merkezi), İzmir (Pan Kitabevi) ve Antalya’da (Octopus Kitabevi) gerçekleştirdiği ‘düşünce söyleşileri’ büyük ilgi gördü. Sosyal medyada sıkça paylaşılan Deveciogˆlu’nun yazıları Oggito, OT Dergi, I·ndigo Dergisi, Cafrande, I·nsan Okur, EK DERGİ, Dünyalilar, Dada Kitap adlı dergi ve internet sistelerinde yayınlandı. 

Kaleme aldığı ‘Lazarus’ adlı tiyatro oyunu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına, Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından, yeni sanat sezonunda maddi destek programına seçildi. Kurucusu olduğu THINK House İstanbul’da, Engin Geçtan, JUNG, Bertrand Russell, Schopenhauer, Varoluşçu Filozoflar (Sartre, Nietzsche, Camus, V.Frankl, R.May) üzerine gerçekleştirdiği psikofelsefe atölyelerine iki binin üzerinde kişi katıldı. Şu sıralar, önemli bir film yönetmeni tarafından çekilecek uluslararası sinema filminin senaryosunu yazmaktadır. Polisiye ve postmodern kurmacayı harmanladığı yeni kurgu romanı yakında okurları ile buluşacaktır.

Devecioğlu profesyonel kariyerinde, ErnstYoung, Yıldız Holding ve Koç Holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Kurum içi koçluk, eğitmenlik, yönetim atölyesi liderliği gibi ek yönetsel görevler aldı. Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten s¸irketinde yönettiği başarılı projeler sonrası I·novasyon Ödülü kazandı.

Koç Üniversitesi, LSI (Leading with Strategic Impact) programını tamamlamış, Londra’da (London Stafford House) yönetim bilimleri eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi Felsefe Lisansı’na devam ederken, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Aimco® Koçluk Programını tamamlamıştır. İstanbul’un önemli kültür sanat mekanı THINK House’un kurucusudur.

THINK House Certified The Courage to Be Yourself (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) Ve THINK House Bireysel Felsefi Danışmanlık: 295 TL
THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) Ve THINK House Bireysel Felsefi Danışmanlık: 245 TL
THINK House Certified The Courage to Be Yourself (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım): 165 TL
THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) 115 TL

Kurallar

– Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
– Atölye linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Katılıma dair bilgiler biletiniz üzerinde ve komfirmasyon ekranında yer alacaktır. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Kullanacağınız katılım bilgileriniz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yer alacaktır.
– Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de bulunmaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.
–   İçerik dili Türkçe’dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. 
– Seminer sonrası, sertifika ya da THINK House Bireysel Felsefesi Danışmanlık programına (Tek Seans) katılmak isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.
– Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize gönderilecektir. Not: Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.