İKSV Online Festival Gösterimleri

İKSV Online Festival Gösterimleri

Şubat 13, 2021 0 Yazar: admin

İKSV Online Festival Gösterimleri

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

18.09.2020 20:00 – 05.10.2020 20:00

27. İstanbul Caz Festivali ve 48. İstanbul Müzik Festivali konserleri şimdi ekranlarınızda.

2020’de tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 salgınını hafifletmede sosyal mesafeyi korumanın en etkili yöntem olduğunun bilinciyle İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), tarihinde ilk kez İstanbul Film, Caz ve Müzik Festivallerini bütünüyle erteledi ve kültür-sanatı tecrübe etme biçimlerine getirdiği dijital alternatifleri kısa sürede genişletti. Mayıs ve haziran aylarında filmonline.iksv.org adresinden gösterime açılan film seçkilerinin ardından 27. İstanbul Caz Festivali ve 48. İstanbul Müzik Festivali konserlerinin çevrimiçi gösterimleriyle festival heyecanı sürüyor.

İKSV’nin düzenlediği festivallerin tüm Türkiye’den, dijital olanaklarla tecrübe edilmesini sağlayan çevrimiçi gösterimler, profesyonel ekipler tarafından kayıt altına alınan etkinlikleri yüksek görüntü ve ses kalitesiyle izleyicilerle buluşturuyor. Çevrimiçi gösterimler, zorlayıcı pandemi koşullarında sanatçılara ve sanat üretimine önemli bir katkı sağlarken vakfın düzenlediği etkinliklerin çok daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşmasını sağlıyor.

İlk etkinliğini düzenlediği 1973’ten bu yana izleyicileriyle birlikte büyüyen ve yenilenen İKSV, dijital etkinlikleriyle de Türkiye’de öncü bir rol üstleniyor, kültür ve sanatın sürdürülebilirliği için çalışmaya devam ediyor.