Jamie Foxx, “When We Pray” Filmini Yönetecek

Jamie Foxx, “When We Pray” Filmini Yönetecek

Ağustos 22, 2020 0 Yazar: admin

Jamie Foxx, “When We Pray” Filmini Yönetecek

Jamie Foxx”un yeni projesi açıklandı.

Oscarlı oyuncu Jamie Foxx, ilk uzun metraj yönetmenlik denemesi için Cinema Libre Studio ile anlaşma sağladı. Foxx”un yönetmen koltuğuna oturması planlanan film, “When We Stray” olacak. Filmin senaryosunda Foxx”a eşlik edecek olan isim Donald Ray Caldwell olacak.

Cinema Libre Studios ve Hong Kong”lu film şirketi Fight Frame Films ortaklığında hayata geçirilecek olan When We Stray filminin yönetmen koltuğuna Jamie Foxx”un getirildiği resmi olarak açıklandı. Foxx”un yalnızca iki bölümlük Jamie Foxx Show, Nite Tales ve bir televizyon filmi olan Night Tales ile yönetmenlik deneyimi bulunuyor. Ayrıca Foxx şimdilerde All-Star Weekend ismini alan Robert Downey Jr., Gerard Butler ve kendisinin başrolünü üstleneceği filmin prodüksiyonu ile ilgileniyor.

When We Stray filmi, aynı topluluğun içerisinde farklı kiliselerde papaz olarak görev yapmaya başlayan iki kardeşin hikayesini anlatıyor. Kardeşlerden biri kilisesini modernleştirip teknolojik hale getirmek için çaba sarf etmektedir. Diğer kardeş ise hem bütçesinin olmaması nedeniyle hem de daha mütevazi olması nedeniyle daha sade bir kilisenin sorumluluğunu üstleniyordur. Ancak kilisesi gün geçtikçe daha fazla maddi yardıma ihtiyaç duyacaktır. Filmin prodüksiyonuna 2020 yılının sonlarında başlanması planlanıyor. When We Stray için yaklaşık olarak 5 milyon dolarlık bir bütçe uygun görüldü. Bu nedenle filmin neredeyse indie bir film olacağını söyleyebiliriz.

Jamie Foxx”u son olarak Michael B. Jordan”ın karşısında’Just Mercy filminde izlemiştik. Ayrıca Spawn filmindeki rolünden ayrıldığı dedikodusu geçtiğimiz hafta gündeme oturmuştu. Ancak filmin yönetmeni bir yanlış anlaşılma olduğunu söylemiş, Foxx”un başrol olarak kaldığını belirtmişti.