Jodie Whittaker’ın ‘Doctor Who’ Kariyeri Devam Edecek

Jodie Whittaker’ın ‘Doctor Who’ Kariyeri Devam Edecek

Aralık 10, 2018 0 Yazar: admin

‘Doctor Who’nun ilk kadın başrolü Jodie Whittaker, 12. sezonda da başrolde karşımıza çıkacak.

Doctor Who’nun başrolü Jodie Whittaker 12. sezonda da efsanevi karaktere hayat verecek.

Whittaker geçtiğimiz yıl Doctor Who’nun 13. Zaman Lordu olarak açıklanınca dizi tarihinde bir ilk gerçekleştirilmiş; başrole bir kadın oyuncu getirilmişti. Ekrana 2005 yılında “merhaba” diyen dizi, Gallifrey adlı gezegende yaşayan Time Lords türüne mensup bir canlı olan Doctor’un maceralarını işliyor.

Whittaker role geri döneceğini şöyle duyurdu: “Geri dönmek ve yeniden işe koyulmak için sabırsızlanıyorum. Bu inanılmaz bir rol. Şimdiye kadar sıradışı bir yolculuktu. Yeniden göreve atılmaya fazlasıyla hazırım.”

Sydney Newman’ın yarattığı dizinin son sezonunda Whittaker’a Bradley Walsh, Tosin Cole, Mandip Gill ve Sharon D Clarke gibi yeni yüzler eşlik etti. Dizinin senaryo bölümünün başında Chris Chibnall yer almaya devam edecek. Yürütücü yapımcı kadrosunda ise Russell T. Davies, Julie Gardner, Steven Moffat, Phil Collinson, Piers Wenger, Beth Willis, Brian Minchin, Caroline Skinner ve Mal Young görev yapacak.

Doctor Who’nun 12. sezonunun çekimlerine 2019’da başlanacak. Ancak bunun öncesinde dizi tarihinde ilk kez yapılan ve “Who’s Year’s Day” adını taşıyan yeni yıl özel bölümü 1 Ocak’ta izleyici karşısına çıkacak.