“Joker” Filminde Batman Cephesine Alec Baldwin de Katıldı!

“Joker” Filminde Batman Cephesine Alec Baldwin de Katıldı!

Ağustos 31, 2018 0 Yazar: admin

“Joker” filminde Alec Baldwin de boy gösterecek.

Joaquin Phoenix’li Joker filmine Oscar adayı Alec Baldwin de katıldı. Vegas’ta Son Şans filmindeki performansı ile Oscar adaylığı kazanan, bunun yanı sıra 11 Altın Küre adaylığından üçünde ödüle uzanmayı başaran oyuncu, filmin kadrosuna katılan yeni isim oldu. Filmin kadrosu Baldwin’e eşlik edecek olan birçok yüksek profil oyuncuyu barındırıyor.

“Her”, “Sınırları Aşmak”, “Gladyatör” ve “The Master” gibi filmlerin 3 Oscar adayı usta oyuncusu Joaquin Phoenix’in, Batman’in ezeli düşmanı olan ikonik karakter Joker’e hayat vereceği filmde Baldwin, sonradan Batman olacak olan Bruce Wayne’in babasını canlandıracak.

Usta oyuncu Robert De Niro’nun bir talk-show sunucusunu, radyo yayınları ile tanınan komedyen Marc Maron ise talk-how programına konuk ayarlayan organizatörü canlandıracağı filmde, American Horror Story’nin kadrolu yıldızı Frances Conroy Joker’in annesi Penny’i, Atlanta dizisi ile yıldızı parlayan ve ardından Deadpool 2’nin Domino’su olarak karşımıza çıkarak seyircilerin gönlünü çalmayı başaran Zazie Beetz de ileride Gotham’da terör estirecek ve suç prensi olarak anılmaya başlayacak olan Joker’in dikkatini çeken bekar bir anneyi canlandıracak.

Düşük bütçeli ve karanlık çizgi roman karakteri uyarlaması, iyi-kötü ayrımı konusunda alışılmış süper kahraman filmlerinden daha fazla gri tonları barındıracak. Felekten Bir Gece’nin yönetmeni Todd Phillips’in imzasını taşıyacak olan solo Joker filminin senaryosunda yönetmenle birlikte Scott Silver’ın imzası var.

Film, toplum tarafından hiçe sayılmış bir insanın cesur karakter çalışması olmanın yanı sıra, aynı zamanda uyarı niteliği taşıyan bir hikaye olarak planlanıyor. Alan Moore ve Brian Bolland imzalı grafik roman “The Killing Joke”ta Joker’i başarısız bir stand-up komedyeni olarak görmüştük. Şakalarına hiç gülünmeyen ve fakirlikle boğuşan adam, başına gelen kimi talihsizlikler sonucunda aklını yitirmiş ve Gotham’da terör estiren Joker’e dönüşmüştü.