Jordan Peele’nin Korku Filmi “Us” SXSW’nun Açılış Filmi!

Jordan Peele’nin Korku Filmi “Us” SXSW’nun Açılış Filmi!

Ocak 10, 2019 0 Yazar: admin

Jordan Peele’nin yeni korku filmi Us, ilk kez SXSW Festivali’nde gösterilecek!

8 Mart’ta Austin’de start verecek olan South by Southwest Film Festivali, açılış gecesi filmi olarak Jordan Peele’nin merakla beklenen doğaüstü korku gerilim filmi “Us”ı seçti. Geçtiğimiz yıl South by Southwest Film Festivali’nin açılış filmi ise dünya çapında 360.600.000$ hasılat getiren Sessiz Bir Yer filmi olmuştu.

Korku gerilim türündeki “Us” filminin yönetmeni Jordan Peele 90. Akademi Ödülleri’ne gerilim türündeki Kapan filmiyle damgasını vurmuş ve En Özgün Senaryo kategorisinde ödüle layık görülmüştü. Film Festivali’nin direktörü Janet Pierson konu hakkında “Get Out filminin yaratıcı gücü Jordan Peele, 2019’un en çok beklenen filmlerinden birini yaptı ve biz bu filmin dünya prömiyeri için çok heyecanlıyız. Açıkçası SXSW’nun açılışı için daha mükemmel bir film olamazdı.” sözlerini sarf etti.

Korku filmi Biz’in hikayesi ise şöyle: Adelaide ve Gabe Wilson birbirlerini ve ailelerini seven, huzurlu ve mutlu bir çifttir. Yorucu geçen bir yılın ardından çift 2 çocuklarını da alıp Kuzey Kaliforniya’da sahil kenarında bulunan evlerine giderler. Tyler ailesi ile sahilde geçirdikleri bir günün ardından, geçmişte bir çeşit travma atlatmış olan Adelaide ailesinin başına bir şey gelebileceği konusunda paranoyaklaşmaya başlar. Gece çöktüğünde Wilson ailesinin, yolda el ele tutuşmuş dört kişiyi görmesinin ardından her şey daha paranoyak bir hal alacaktır. Evlerine yapılan saldırıyı savuşturamayan ailenin yaşayacağı en büyük dehşet ise evlerine giren bu 4 kişinin aslında kendilerinin birebir kopyaları olmasıdır. Birbirinin klonu gibi olan iki ailenin arasındaki en önemli fark ise içlerinden yalnızca birinin hayatta kalabileceğidir…

Us filminin yönetmenliğini ve senaristliğini başarılı yönetmen Jordan Peele üstlenirken, filmin oyuncu kadrosunda geçtiğimiz yılın gişe rekortmeni olan Black Panther filminin ve yeni nesil Star Wars’un yıldızlarından Lupita Nyong’o; Aquaman’de izleme fırsatı bulduğumuz Yahya Abdul-Mateen II; “The Handmaid’s Tale” dizisinin Golden Globe ödüllü yıldızı Elisabeth Moss; komedyen Tim Heidecker; “Titans” dizisinde izlediğimiz Anna Diop, usta oyuncu Jack Nicholson’ın torunu Duke Nicholson ve çocuk oyuncular olarak da Shahadi Wright Joseph, Evan Alex, Cali Sheldon ve ikizi Noelle Sheldon yer alıyor.

Film ülkemizde 15 Mart‘ta sinemalardaki izleyicileriyle buluşacak.