Kadın Yönetmenden Kadınlar İçin; Yağmurlarda Yıkansam!

Kadın Yönetmenden Kadınlar İçin; Yağmurlarda Yıkansam!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

Kadın Yönetmenden Kadınlar İçin; Yağmurlarda Yıkansam!

Yağmurlarda Yıkansam, Antalya”da “en iyi izleyici ödülü”nün sahibi oldu.

Gülten Taranç’ın 53. Uluslararası Antalya Film Festivali’nin ‘Rengahenk’ seçkisinde yer alan filmi Yağmurlarda Yıkansam, Antalyalıların beğenisini kazanarak “en iyi izleyici ödülü”nün sahibi oldu. Gülten Taranç kısa filmlerindeki kadınları, ilk uzun metrajlı filmi Yağmurlarda Yıkansam’a taşıyor.

Bu yıl Arnavutluk’ta yapılan Balkan Film Food Festivali’nde En İyi Film, Barcelona International Film Festivali’nde Altın Aslan ödülü kazanan Yağmurlarda Yıkansam kadın sorunlarına farkındalık yaratmayı ve dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Çekimleri İzmir”de gerçekleştirilen film ülkemizin en güncel meselelerinden biri olan kadına karşı şiddeti konu ediniyor.’15 yaşındaki Gamze’nin gözünden anlatılan hikaye, annesi, babası tarafından öldürülen genç bir kadını temel alıyor.’Kadın cinayetlerinin tek mağdurunun yalnızca öldürülen kadınlar olmadığı anlatan film cinayetle biten değil cinayetle başlayan bir hikayeyi işliyor.’Gamze’nin öfkesi, yalnızlığı, çaresizliği ve istekleri izleyiciyle buluşuyor.

Vizyon tarihi belirsizliğini koruyan filmin başrollerini’Murat Ergür,’Engin Benli,’Yeliz Tozan’ve’Müge Ulusoy’üstleniyor.