Nevbahar

Nevbahar

Şubat 13, 2021 0 Yazar: admin

Nevbahar

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

20.02.2021 19:00 – 20.02.2021 19:00

Nevbahar, 1924 yılında Selanik’in Kaymakçalan dağında yolu kesişen insanların hikayesini anlatan bir oyun.

“Zorunlu Göç İnsanı Kökü Kopmuş Ağaç Gibi Yapar / İnsanın Gerçek Vatanı Doğup Büyüdüğü Yerdir / Din-Dil-Irk ve Tüm Farklılıklar Aslında Zenginliklerimizdir / Aşk Hayatta En Yüce Duygulardan Birisidir…” gibi önermeleri olan oyun didaktik ve belgesel bir üslupla değil “insancıklar hikayeleri” üzerinden bize sözünü söylüyor. “Hoş geldin Diyen Yolcu Olmuş” sloganı ile var olan oyun Hızır, Eleni, Salih, Meryem, Rüstem ve Müveddet adlı karakterlerin yolunun kesiştiği bir dağ kulübesinde geçiyor.

Yazan: Murat Can KİBİROĞLU
Yöneten: Cem KAYNAR
Yönetmen Yrd.: Kübra AKÇA
Oyuncular: Eray ÖZDAL, Ferda Gülsüm KAYNAR, Mübeccel YALÇIN, Olgun AYDIN, Mehmet KEPÇEOĞLU, Rumeysa ÇETİN
Dekor-Işık Tasarım Uygulama: Ersoy ÇELİKPAZU
Kostüm Tasarım: Gülnur ÇAĞLAYAN
Kostüm Uygulama: Kulis Kostüm (Kadın Girişimcileri Destekleme ve Kültür Derneği)
Afiş-Broşür Tasarım ve Fotoğraflar: Serdar AYYILDIZ
Efekt: Mecit KÜRTDUR
Kondüvitler: Ferit KARADUMAN, Alihan YÖRÜSÜN

Online Gösterim –
35.00 TL

Kurallar

– Online etkinlik 19 Şubat 2021 20:30 – 20 Şubat 2021 22:00 tarihleri arasında izleme hakkı sağlar.
– Gösterim 19 Şubat 2021 Cuma 20:30 itibariyle başlayacaktır ve www.seyretix.com adresinden yayınlanacaktır. İlk gösterim bittikten 15 dakika sonra belirtilen tarih aralığında gösteri tekrar izlenebilecektir.
– Online gösterimin biletini sadece web sitemizden alabilirsiniz.
– Gösterimi izlemek için kullanacağınız online etkinlik izleme kodunuz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yer almaktadır. 
– Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de bulunmaktadır.
– Biletix’ten almış olduğunuz online etkinlik izleme kodunuzu, Seyretix’de bulunan access kod (erişim kodu) alanına yazarak yayını izleyebilirsiniz.
– Yayının kalitesi internet hızınıza göre otomatik olarak ayarlanmaktadır, eğer dilerseniz player üzerinden yayın kalitesini değiştirebilirsiniz.
– Online etkinlikler sırasında, elektrik, internet kesintisi meydana gelmesi veya kişisel sebeplerle etkinliğe zamanında katılınamaması ve bu sebeplerle etkinliğin bir kısmının veya tamamının izlenememesi kişinin sorumluluğundadır. Bu sebeplerden dolayı iade yapılmayacaktır. 
– Etkinliğin görüntü ve ses kalitesi, internet erişimi, kullanılan cihaz ve kullanım ortamına göre değişiklik gösterebilir.
– Yayının usulsüz şekilde kaydedilmesi, yayınlanması, pazarlamaya çalışılması yasaktır. Bu tip durumlarda hukuki yollara başvurulacaktır.