“Otel Transilvanya 3” ABD Box Office Zirvesinde!

“Otel Transilvanya 3” ABD Box Office Zirvesinde!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

“Otel Transilvanya 3” ABD Box Office Zirvesinde!

“Otel Transilvanya 3” ABD box office zirvesine yerleşti.

Geçtiğimiz hafta sonu için ABD box office verileri belli oldu.’ABD”de hafta sonu seyirci rakamlarına göre derlenen box office listesinin zirvesi bu hafta yeni bir filmin olurken, listede 2 yeni film kendine yer buldu.

Bu haftanın gişe lideri yepyeni animasyon devam halkası’Otel Transilvanya 3: Yaz Tatili oldu. Drak ve sevimli canavar tayfasını tam kadro geri getiren animasyon macera açılışını’44,1’milyon dolar’ile yaparak 80 milyon dolarlık bütçesini yarısını çıkartmış oldu. Listenin 2. filmi ise’Marvel”ın yeni alametifarikası’Ant-Man ve Wasp’oldu. Cep boy süper kahramanlarımızı bir kez daha beyaz perdeye taşıyan devam halkası 2. hafta sonu kapanışını’28,8’milyon dolar’ile gerçekleştirdi. Listenin 3. sırasını ise listenin son taze filmi kaptı. Hollywood”un son dönem gözdelerinden’Dwayne Johnson başrollü aksiyon filmi’Gökdelen açılışını’25,4’milyon dolar’ile gerçekleştirdi.’

Listede ilk 3 sona ererken, animasyonlar yeniden öne çıkıyor. Listenin 4. filmi’uzun süredir beklenen animasyon devam halkası’İnanılmaz Aile 2’oldu. Animasyon severlerin gönlünde taht kuran ve animasyon türünün en başarılı örneklerinden biri olarak görülen 2004 yapımı’İnanılmaz Aile”nin devam filmi 5. hafta sonu kapanışını’16,2’milyon dolar’ile yaptı. Böylece animasyon devam halkası toplam’535,8 milyon dolar kazanmış oldu. Listenin tam ortasındaki film ise’usta yönetmen Steven Spielberg”ün vizyonuyla seyircilerin karşısına çıktığı günden beri sinema tarihinde önemli bir yer edinen’Jurassic Park’serisinin yeni devam halkası oldu. Soyu tükenen dev kertenkeleleri dirilterek seyircinin önüne sunan yeni devam halkası’Jurassic World: Yıkılmış Krallık,’15,5’milyon dolar’ile 4. hafta sonu kapanışını yaptı. Film, 170 milyon dolarlık bütçesini bu hafta itibariyle katlamayı başardı.’Amerikan geleneğini bir kez daha beyaz perdeye taşıyan’İlk Arınma Gecesi’2. hafta sonu kapanışını’9,1’milyon dolar’ile yaptı. Serinin köklerine dönen ve bu geleneğin nasıl ortaya çıktığını anlatan devam halkası 13 milyar dolarlık bütçesine karşılık 49,5 milyon dolar kazanmış durumda… Listenin 7. sırasında ise’Sorry to Bother You’yer aldı. Fantastik komedi filmi, 2. hafta sonunda 789 sinema salonunda vizyona girip,’%485.5″lik bir yükseliş yaşayarak’4,2 milyon dolar’elde etti.

Listenin son 3″ünü açan film, vizyonun aksiyonları arasından çıktı. Devam halkası’Sicario: Day of the Soldado’3. hafta sonu kapanışını’3,8’milyon dolar’ile gerçekleştirdi.’Emily Blunt’olmadan da başarılı olabileceğini kanıtlayan devam halkasının 35 milyon dolarlık bütçesini katlayacağı ön görülüyor.’Listenin 9. sırasındaki film Amerikan komedisi “Uncle Drew” oldu. Vizyondaki 3. haftasını kutlayan yapım hafta sonu kapanışını’3,2’milyon dolar’ile yaptı.’Listenin son sırasında birbirinden başarılı 8 kadın yıldızı kadrosunda toplamayı başaran soygun filmi’Ocean”s 8’yer buldu. Beyaz perdenin beğenilen serilerinden’Ocean”s 11″ı bu kez kadınların ellerinden bir soygunla devam ettiren film, 6. hafta sonu kapanışını’2,9’milyon dolar’ile yaptı. Böylece filmin 70 milyon dolarlık bütçesini ikiye katlamak için yalnızca 7,8 milyon dolara ihtiyacı kaldı.

ABD gişe verileri için’tıklayın!