Palm Springs Film Festivali’nin Açılış Filmi “All Is True” Olacak!

Palm Springs Film Festivali’nin Açılış Filmi “All Is True” Olacak!

Aralık 18, 2018 0 Yazar: admin

Kenneth Branagh imzalı “All Is True” festival yolcusu…

3-14 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek 30. Palm Springs Uluslararası Film Festivali’nin açılış filmi belli oldu. Festivalin açılışını dört Oscar ve dört Altın Küre adaylığı bulunan başarılı oyuncu ve yönetmen Kenneth Branagh’ın başrolünü ve yönetmenliğini üstlendiği biyografik drama filmi “All Is True” yapacak.

Filmin oyuncu kadrosunda Oscar ödüllü usta oyuncu Judi Dench, iki Oscar adaylığının yanı sıra filmografisine ölümsüz roller sığdırmayı başaran Ian McKellen, “Frontier” dizisinin Chaulk’u Kathryn Wilder, “Born To Kill” dizisinin Helen Deverill’i Lolita Chakrabarti, tiyatrocu Michael Rouse, “The Terror”ün Thomas Hartnell’i Jack Colgrave Hirst ve Matt Jessup gibi isimler yer alıyor. Filmin senaryosuna ise deneyimli senarist Ben Elton imza atıyor.

“All Is True”, ünlü oyun yazarı William Shakespeare’in son günlerine kapsamlı bir bakış sunuyor. Hikaye 1613’te, Shakespeare’in çağın en büyük yazarı olarak kabul edildiği bir dönemde geçiyor. Fakat 1599 yılında Shakespeare’in oyuncular topluluğu tarafından inşa edilen ünlü Globe Tiyatrosu, 29 Haziran 1613’de yangında yerle bir olur. Bunun sonucu olarak ünlü Shakespeare, sorunlu geçmişi ve ihmal ettiği ailesi ile yüzleşmesi gereken Stratford’a geri döner. Tek oğlu Hamnet’in ölümünün acısını içinden atamayan Shakespeare, karısı ve kızları ile olan ilişkilerini düzeltmek için mücadele eder. Bir koca ve bir baba olarak kendi başarısızlıkları ve hatalarıyla yüzleşmek zorunda kalan Shakespeare, gerçeği bulmak için kişisel bir arayışa girişir. Bu arayış birbirleriyle savaş halindeki bu ailenin sırlarını ve yalanlarını açığa çıkaracaktır.