Plasentadan kapsül yapıyor

Plasentadan kapsül yapıyor

Mart 19, 2020 0 Yazar: admin

2 çocuk annesi kadının kendi mutfağında, kendi plasentasıyla paylaştığı fotoğraf bazılarını dehşete düşürürken bazı annelerden pozitif tepkiler aldı. Plasenta kapsülleri yapan kadın plasentanın faydalarını savundu.

Avustralyalı Elise Apps, kendi evinin mutfağında çektiği kanlı plasenta fotoğrafını takipçileriyle paylaştı. 2 çocuk annesi Elise’in buzunun çözülmesini beklediği plasenta kendine ait.

26 yaşındaki kadın, sertifikalı bir şekilde plasenta kapsüllüyor. Annelerin kendisine gönderdiği plasentaları buharda pişiriyor, suyunu çıkarıyor ve robotta çekerek toz haline getiriyor. Toz halindeki plasenta sindirilebilir kapsüller haline getiriliyor.

Elise 2. çocuğunu yakın zamanda dünyaya getirmiş ve doğum sonrasında vakti olmadığı için plasentasını bir buzdolabı poşetine koyup buzluğa atmış. Zamanı geldiğinde ise buzluktan çıkarıp buharda pişirme işlemine geçmiş.

Kendi plasenta kapsüllerini yapmanın diğerlerinden daha tuhaf olduğunu söyleyen Elise, “vücudumda büyüyen ve sayesinde 9 ay boyunca bebeğimi beslediğim bir şeye dokunmak, onun her detayını incelemek çok ilginç bir deneyim.” diye konuştu.

Yaptığı işi eleştirenlere ise, “ne yaptığımı duyunca kaşlarını kaldıranlar var ancak insanlar plasenta yemenin faydalarından habersiz.” diye yanıt verdi. Duygu Bay / PembeNar