Psikolojik Danışman Aysel Keskin ile Psikolojinin Kökenleri (Online Katılım)

Psikolojik Danışman Aysel Keskin ile Psikolojinin Kökenleri (Online Katılım)

Şubat 13, 2021 0 Yazar: admin

Psikolojik Danışman Aysel Keskin ile Psikolojinin Kökenleri (Online Katılım)

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

21.11.2020 15:30 – 21.11.2020 15:30

THINK House- Psikolojik Danışman Aysel Keskin ile Psikolojinin Kökenleri (Online Katılım) sizlerle buluşuyor.

Rehber Düşünürler
: Rene Descartes, George Berkeley, Wilhelm Wundt, John Watson, Ivan Pavlov, Sigmund Freud

Seminer Konusu Kavramlar: Bilinç, Bilinçaltı, İndirgemecilik, Yapısalcılık, İçe Bakış Metodu, İç Gözlem, İşlevselcilik, Davranışçılık, Koşullu Refleks, Gestalt Psikolojisi, Psikanaliz, Hümanistik (İnsancıl) Psikoloji, Bilişsel psikoloji, Algı, Evrimsel Psikoloji

Psikolojinin Kökenleri Atölyesi, psikolojinin günlük hayatımız üzerindeki etkisine dair zengin bir kavrayış sunacaktır. Bu program, psikoloji tarihindeki ekolleri, içinde yeşerdiği toplumsal ve düşünsel atmosfer ile ele alacak ve bu ekollerin, insan doğasına nasıl yaklaştıklarını anlamaya çalışacaktır.

Psikoloji nasıl bir ortamda doğdu?
Avrupa ve Amerika toplumlarının yapısı psikolojiyi nasıl etkiledi?
Psikoloji, hayatta nasıl kullanılmaya başlandı?
Savaşlar, psikolojinin gelişimini nasıl etkiledi?
Freud’un psikanalizi diğer psikoloji yaklaşımlarından neden farklıydı?
Psikolojideki gelişmeler satın alma davranışımızı nasıl şekillendirdi?
Bilgisayar bilimindeki gelişmeler psikolojiyi nasıl etkiledi?

Kimler Katılmalı

Düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler
Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.
Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri
İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar
Psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller
Felsefe, Psikoloji bölümü öğrenci ve mezunları
Psikoloji dünyasını ve ekollerini, tarihi gelişim süreci içinde incelemek isteyenler

Konuşmacı
: Aysel Keskin

2006-2013 yılları arasında Türk Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda Psikolojik Danışman olarak görev yaptı. Bu süreçte yönetici olarak atanan subay ve astsubaylar ile askeri öğrencilere, başta etkili yöneticilik ve liderlik olmak üzere, psikoloji içerikli bir çok eğitim verdi.

Marmara Üniversitesi’nde Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümü mezunu olan Aysel Keskin, ICF Profesyonel Koçluk ve Duygusal Özgürleşme Teknikleri (EFT) eğitimini tamamladı. 7 sene kadar kurumsal hayatta çalıştıktan sonra bireysel olarak danışan görmeye başladı. 2016 yılından itibaren psikoloji üzerine makaleler kaleme aldı. 

2013-2020 yılları arasında çeşitli online ve yüz yüze platformlarda psikolojik danışmanlık hizmeti verdi. Halen bireysel danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir. Psikoloji makaleleri uplifers ve tavsiyeediyorum adlı dijital platformlarda düzenli olarak yayınlanmaktadır.

THINK House Certified The Origins of Psychology (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) 145 TL
THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) 95 TL

Kurallar

– Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
– Atölye linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Atölyeye katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce sistemde kayıtlı olan e-mail adresinize Biletix tarafından gönderilecek ve buna ek olarak katılıma dair bilgiler biletiniz üzerinde yer alacaktır. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.
– İçerik dili Türkçe’dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. 
– Seminer sonrası sertifika isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.
– Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.
– Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize gönderilecektir.