Rana Kaplan Akademi Duygusal Zeka Eğitimi – Uygulamalı

Rana Kaplan Akademi Duygusal Zeka Eğitimi – Uygulamalı

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

Rana Kaplan Akademi Duygusal Zeka Eğitimi – Uygulamalı

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

27.02.2021 10:00 – 27.02.2021 10:00

Rana Kaplan Akademi ile Uygulamalı Duygusal Zeka Eğitimi, 20 Şubat 2021 ve 27 Şubat 2021 Cumartesi olmak üzere toplam 12 saatlik bir çalışma ile sizinle olacak.

90’lı yılların başlarında Harvard ve New Hampshire Üniversitesi psikologlarından Salovey ve Mayer, ardından Harvard Üniversitesi’nden Goleman araştırmalarıyla zeka kavramında uzun yıllar kabul görmüş kültürel ve eğitimsel alışkanlıkları yerle bir eden yargılar ortaya koydular. Sadece IQ nun ya da bilişsel zekanın yaşamsal başarıda yeterli olunamayacağını, kararların alınmasında duyguların büyük yeri olduğunu söylediler.Ortaya koydukları sav ‘’Duygular akıllı kararlar için vazgeçilmezdir. ‘’ ‘’Duygular mantıklı olmak için gereklidir.’’ Üzerine olurken 21. yy artık duygusal zeka bilişsel zeka kadar önemli oldu. Bilişsel zekanın tek başına hayat başarısı getirmediğini ortaya koyan araştırmalarda bilişsel zekanın %6 , duygusal zekanın ise ortalama %27 olduğunu göstermiştir. 1940 ta Harvard üniversitesi mezunu 95 öğrenci orta yaşlara gelinceye kadar incelendi. Sınav başarısı gösteren öğrencilerin kariyer, maaş, girişimcilik,  mutluluk konusunda başarıları , sınavlarda başarısı az olanlara göre çok ileride değildi. Potansiyelini ortaya koyma gücünü geliştirmek, duygularla başaçıkabilmeyi kolaylaştırmak, hayatın anlamı ve yaşanabilir olmasını sağlamak duygusal zeka yetkinliklerini etkin kullanabilmekle mümkün.

Duygusal Zeka Eğitimi’nin Kazanımları

Duygusal Zeka ile;

Duygularınızı fark etmek, tanımlamak bilişsel olarak da derinliğinizi sağlayacak; Kendinize liderlik ederken diğerlerinin de duygularını anlayacak; Daha duru, mutlu, uzun soluklu, kaliteli ilişkiler kuracaksınız.

Kariyerden ebeveynliğe kadar yaşamın her alanındaki başarıda Duygusal Zeka’nın önemini fark edip performansınızı arttıracaksınız.
Hayatınızda etkin kararlar alabilmek, özgüvenli adımlar atmak, güçlenmek, alternatiflerinizi çoğaltmak ve sonuçları öngörebilmekle ilgili yöntemleri keşfedeceksiniz.

KONUŞMACI:
SELMA KAHRAMAN BAT
ICF ACC, PROFESYONEL KOÇ, EĞİTMEN
Selma Kahraman öğrencilik yaşamı boyunca Gölcük Ortaokulu, Barbaros Hayrettin Lisesi ve Gölcük Sporda profesyonel basketbol oynadı. Lisans eğitimi Eskişehir Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümü olan girişimci hocamız uzun yıllar;
Saray Halı Bayiliği Güven Ticaret 1993 – 1999 Halkla İlişkiler Uzmanı
Saray Halı Bayiliği Güven Ticaret 1999- 2013 Sahibi ve İşletmeciliği
Serfloor ve Samur Bayiliği Tufan Ticaret 2013 Sahibi ve İşletmeciliği
HERO Network İletişim Hizmetleri Kurucusu ve İşletmeciliği 1996-2016
HERO Computer Satış ve Teknik Destek Birimleri ve Yazılım Ortağı ve İşletmeciliği yaptıktan sonra 2015 yılında eğitim sektörüne -kalbinin sesini dinleyerek- geçiş yaptı.

Kurumsal Koçluk kariyerinde Yönetici Koçluğu çalışmalarına ağırlık veren hocamız ICF Türkiye ve RANAKAPLAN Akademi bünyesinde çok sayıda sosyal projede yer aldı. Halen Akademinin Ankara, Bursa, İzmit, Antalya, Trabzon ve Almanya lokasyonlarında Profesyonel Koçluk ve NLP ve Duygusal Zeka Eğitimlerini vermektedir.

• Etkinlik bitiminde katılımcılara PDF olarak maillerine katılım sertifikası gönderilecektir. Asıl belgeyi talep edenlere gerekli adres bilgileri verilmesi ile ayrıca posta gönderimi sağlanacaktır.

Genel Giriş –
240.00 TL

Kurallar

• Belirtilen ücret iki gün boyunca toplam on iki saatlik çalışmayı kapsar. 
• Etkinlik Tarih ve Saati: 20 Şubat 2021 27 Şubat 2021 – 10:00-16:00 saatleri arasında
• İçerik dili Türkçe’dir. 
• Etkinlik bitiminde katılımcılara PDF olarak maillerine katılım sertifikası gönderilecektir. Asıl belgeyi talep edenlere gerekli adres bilgileri verilmesi ile ayrıca posta gönderimi sağlanacaktır.
• Oturumlar için ilgili link, şifre ve diğer detay ve yönergelerin size ulaştırılabilmesi için linkteki formun mutlaka doldurulması gerekmektedir.
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScn-gCUlaCh3JlgEg6bnN_izBRwWQiA6YufS-xKfPA5Z6G6Ww/viewform
• Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, ücretsiz Zoom uygulamasını telefon, tablet ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
• Atölye ile ilgili link, şifre ve diğer detay ve yönergelerin size ulaştırılabilmesi için linkteki formun mutlaka doldurulması gerekmektedir.
• Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-posta ve cep telefonu numaranızı etkinlik açıklamalarında bulunan linke tıklayarak açılacak forma kaydedip göndermenizi rica ederiz.
• Atölyeye katılmanız için gereken Zoom linki, ID ve şifresi etkinlikten 1 gün önce (19.02.2021 tarihinde) sistemde kayıtlı olan e-posta adresinize RANAKAPLAN Akademi tarafından gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
• Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

Not: Sorularınız için asistan@ranakaplan.com adresine e-posta gönderebilir, 0532 587 4489 numaralı WhatsApp hattımıza yazabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.