Robert Hardy Hayatını Kaybetti

Robert Hardy Hayatını Kaybetti

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

Robert Hardy Hayatını Kaybetti

Emektar oyuncu 91 yaşındaydı…

Harry Potter’evreninin usta büyücü Albus Dumbledore”a kafa tutan inatçı Sihir Bakanı Robert Hardy’91 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Sihir Bakanı’Cornelius Fudge rolüyle olduğu kadar ikonik televizyon serisi’All Creatures Great and Small”da canlandırdığı’Siegfried Farnon’rolüyle ve’Winston Churchill rolündeki performanslarıyla da tanınan oyuncunun kariyeri 70 yıllıktı.

Gelen açıklamada; “Robert Hardy CBE ailesinin’70 yılı aşan dev tiyatro, televizyon ve film kariyerinin ardından’Robert Hardy”nin ölümünü açıklaması büyük bir üzüntü” denildi.

1925 yılı doğumlu oyuncu Oxford”taki’Magdalen Koleji”nde İngilizce eğitimi alırken Yüzüklerin Efendisi’serisinin efsanevi yaratıcısı’JRR Tolkien’ve Narnia Günlükleri’yazarı’CS Lewis”ten dersler almış,’Richard Burton”la da arkadaş olmuştu.’1950″lerin sonlarında tiyatro kariyerine başlayan oyuncu’1960″lı yıllarda ise televizyon projelerinde boy göstermeye başladı.’1981 yılında BAFTA ödülüne layık görülen Hardy beyaz perdede ise Harry Potter evrenindeki rolü ile tanınıyordu.