Rosamund Pike”lı “Radioactive” Filminden İlk Fragman!

Rosamund Pike”lı “Radioactive” Filminden İlk Fragman!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Rosamund Pike”lı “Radioactive” Filminden İlk Fragman!

Marie Curie biyografisinden fragman geldi.

Gone Girl’ile akıllara kazınan başarılı oyuncu Rosamund Pike”ın başrolünde yer aldığı Marie Curie”nin yaşamını anlatan “Radioactive”den fragman paylaşıldı. Fragmanda tarihe kazınan bilim insanı Marie Curie”nin kendini kabul ettirmedeki zorlu mücadelesine tanıklık ediyoruz.

Nobel Ödülü kazanan’Polonya asıllı kimyager ve fizikçi’Marie Curie”nin hayatını anlatacak olan filmden fragman paylaşıldı.’Biyografi türündeki filmin konusu ise şöyle: Nobel ödüllü Marie Curie, daha gençken 1893″de kendisi gibi bilim insanı olan Pierre Curie ile tanışır. Evlenip iki kız çocuğu büyüten çift, 1903″te radyumu keşfederek birlikte Nobel ödülü kazanır ve bilimin seyrini sonsuza dek değiştirir. Kocasının ölümünün ardından araştırmalarına devam eden Marie, bir diğer ünlü bilim insanı Paul Langevin ile ilişkisi olduğu için skandallara davetiye çıkarır. Ancak Marie”nin bilime olan bağlılığı ve dünyayı değiştiren keşiflerle birlikte gelen sorumluluk her şeyi gölgede bırakacaktır…

“Kayıp Kız” filmindeki performansı ile Oscar adaylığı kazanan, ayrıca Hostiles, A Private War, A United Kingdom, Jack Reacher gibi yapımlardan tanıdığımız İngiliz oyuncu’Rosamund Pike”ın ünlü bilim insanını canlandıracağı filmde ona eşlik eden isimler arasında Marie Curie”nin eşi’Pierre Curie ile’Sam Riley, sevgilisi Paul Langevin ile’Aneurin Barnard;’Curie’nin kızı Irene rolüyle’Anya’Taylor-Joy;’Marie ile zıt görüşte olan Paris Üniversitesi Profesörü Gabriel Lippmann olarak ise’Simon Russell Beale’bulunuyor. Filmin’yönetmen koltuğunda Oscar adaylığı kazanan etkileyici animasyon “Persepolis”in yönetmeni’Marjane Satrapi’oturuyor.’Lauren Redniss”in 2010 yılı imzalı “Radioactive: Marie , Pierre Curie: A Tale of Love and Fallout” romanından beyaz perdeye uyarlanacak olan filmin senaryosunda ise’Jack Thorne”un imzası var.

İlk kez Toronto Film Festivali”nde izleyici karşısına çıkan Radioactive, 29 Mayıs 2020 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak.