San Francisco, New York ve Boston Film Kritik Ödülleri Sahiplerini Buldu!

San Francisco, New York ve Boston Film Kritik Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

San Francisco, New York ve Boston Film Kritik Ödülleri Sahiplerini Buldu!

Her iki ödülden de aynı film adı çıktı; The Florida Project

Yıl sonu yaklaştıkça film kiritik birliklerinin ödülleri de açıklanmaya başladı. New York Critics Online (NYFCO), San Francisco Film Critics Circle ve Boston Society Of Film Ödülleri dün sahiplerini buldu. Her iki ödül dağılımından da çıkan ortak film’The Florida Project oldu.

Ödüllerin tam listesi şöyle;

New York Critics Online

En İyi Film:’The Florida Project'(A24) ve’Mudbound'(Netflix)’
En İyi Yönetmen:’Dee Rees,’Mudbound
En İyi Erkek Oyuncu:’Gary Oldman,’Darkest Hour
En İyi Kadın Oyuncu:’Margot Robbie,’I, Tonya
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:‘Willem Dafoe,’The Florida Project
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:‘Allison Janney,’I, Tonya
En İyi Senaryo:’Jordan Peele,’Get Out
En İyi Çıkış (Oyuncu):’Timothée Chalamet,’Call Me by Your Name
En İyi Çıkış (Yönetmen):’Jordan Peele,’Get Out
En İyi Kadro:’Mudbound'(Netflix)
En İyi Belgesel:’Bombshell: The Hedy Lamarr Story'(Zeitgeist)
En İyi Yabancı Film:’In the Fade'(Magnolia)
En İyi Animasyon:’Coco'(Disney/Pixar)
En İyi Görüntü Yönetimi:’Dan Laustsen,’The Shape of Water
En İyi Müzik Kullanımı:’Steven Price,’ Kristen Lane,’Baby Driver

San Francisco Film Critics Circle’

En İyi Film:’The Florida Project’
En İyi Yönetmen:’Guillermo del Toro‘-‘The Shape of Water
En İyi Erkek Oyuncu:’Andy Serkis’–’War for the Planet of the Apes
En İyi Kadın Oyuncu:’Margot Robbie,’I, Tonya
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:‘Willem Dafoe,’The Florida Project
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:‘Laurie Metcalf –’Lady Bird
En İyi Senaryo:’Jordan Peele,’Get Out
En İyi Uyarlama Senaryo:’Call Me by Your Name’– James Ivory
En İyi Belgesel:’Faces Places
En İyi Yabancı Film:’BPM
En İyi Animasyon:’Coco'(Disney/Pixar)
En İyi Görüntü Yönetimi:’Blade Runner 2049’– Roger Deakins
En İyi Yapım Tasarımı:‘The Shape of Water’– Paul D. Austerberry
En İyi Özgün Müzik: Phantom Thread’– Jonny Greenwood
En İyi Kurgu:’Baby Driver’– Paul Machliss and Jonathan Amos

Boston Society Of Film

En İyi Film:‘Phantom Thread
En İyi Erkek Oyuncu:’Daniel Kaluuya -‘Get Out
En İyi Kadın Oyuncu:Sally Hawkins -‘The Shape of Water
En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu:Willem Dafoe -‘The Florida Project
En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu:Laurie Metcalf -‘Lady Bird
En İyi Yönetmen:Paul Thomas Anderson -‘Phantom Thread
En İyi Senaryo:‘Greta Gerwig -‘Lady Bird
En İyi Görüntü Yönetimi:Hoyte Van Hoytema -‘Dunkirk
En İyi Belgesel:Dawson City: Frozen in Time
En İyi Yabancı Film:’The Square
En İyi Animasyon:Coco
En İyi Kurgu: David Lowery – A’Ghost Story
En İyi Kadro:’The Meyerowitz Stories
En İyi Özgün Müzik: Jonny Greenwood -‘Phantom Thread