Sırt ağrısının sebebi şoke etti

Sırt ağrısının sebebi şoke etti

Mart 12, 2020 0 Yazar: admin

Doğumdan sonra geceleri sırt ağrısıyla uykusundan uyanan 2 çocuk annesi kadın, yeni doğum yaptığı için normal olduğunu düşündü. Titreme, susuzluk ve sersemlik gibi semptomlar da ortaya çıkınca ölümcül hastalık anlaşıldı.

İngiltere’de Victoria Walker isimli bir kadın, ikinci doğumunu yaptıktan sonra baş gösteren sırt ağrısı, titreme ve susuzluk gibi semptomların doğumdan kaynaklandığını düşündü. Daily Mail’de yayınlanan habere göre, doğumdan eve geldikten 3 gün sonra ziyarete gelen Victoria’nın arkadaşı Alice, konuşmasında bir tuhaflık olduğunu fark edince apar topar tekrar hastaneye gitti. Yapılan kan testleri sonucunda 28 yaşındaki kadının kan zehirlenmesi geçirdiği anlaşıldı. Doktorlar, biraz daha fark edilmeseydi Victoria’nın komaya girip öleceğini söyledi.Kan zehirlenmesi (sepsis) nedir, nasıl anlaşılır?

Arkadaşı Alice’e minnettar olan 2 çocuk annesi Victoria şu sözleri söyledi: “Alice olmasa şimdi hayatta olmazdım. Doğumdan 5 gün sonra hastaneden çıktım. Bir gece sırtım o kadar ağrıyordu ki eşimi uyandırdım. Titremeye başlayınca 1 saat kadar sıcak banyoyla kendimi ısıtmaya çalıştım. Tekrar yatağıma döndükten sonra bu kez susuzluk hissiyle uyanıp durdum.”

Banyoda karın ağrısıyla yere yığılan kadın, durumu gittikçe kötüleşmesine rağmen doğumdan sonra normal olduğunu düşündü. Arkadaşını ziyarete gelen Alice, Victoria’da bir sersemlik olduğunu, konuşurken zorlandığını hissetti ve hastaneye gitmesini söyledi.  Hastaneye giden Victoria, Alice’in haklı olduğunu anladı. 2 çocuk annesi kadın biraz daha geç kalsaydı hayatını kaybedecekti.Kan zehirlenmesi (sepsis) nedir, nasıl anlaşılır?

Duygu Bay / PembeNar