“The Lion King”in Yönetmeni Filmi Hakkında Açıklama Yaptı

“The Lion King”in Yönetmeni Filmi Hakkında Açıklama Yaptı

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

“The Lion King”in Yönetmeni Filmi Hakkında Açıklama Yaptı

Jon Favreau, The Lion King uyarlaması hakkında ipuçları verdi.

Merakla beklenen Disney uyarlaması The Lion King, vizyona girmek için hazırlıklarını sürdürürken, filmin yönetmeni’Jon Favreau”dan film ile ilgili yeni bir açıklama geldi. The Lion King uyarlamasının ilk uzun fragmanının yayınlanmasının ardından filmle ilgili tartışmalar başlamıştı. Bu tartışmalar 1994 yapımı orijinal filmle ilgili yapılan karşılaştırmaları içeriyordu. Bunun üzerine yönetmen açıklama yaptı.

Yavru bir aslan olan Simba”nın ve babası Mufasa”nın maceralarını anlatan The Lion King hakkında filmin yönetmeni Jon Favreau”dan açıklama geldi. Live-action olarak beyaz perdeye aktarılan The Lion King”in uzun fragmanına göz atıldığında orijinal film ile neredeyse birebir sahnelerin kullanıldığının fark edilmesi tartışma yaratmıştı. Ancak bu karşılaştırmalarda sinemaseverler bir çizgi film olan 1994 yapımı The Lion King”in tarafını tutmaya başladı. Tüm bunların üzerine yönetmen kendi filminin farklı bir yol izlediğini ve birebir aynı çekimlerin kullanılmadığı ifade ederek şu sözleri sarf etti: “Orijinal film inanılmaz derecede iyi. Yani buradaki rekabet hikayeyi farklı bir yolla, ama insanların beklentilerini karşılarken onları şaşırtacak şekilde anlatmaktaydı.”

Filmin konusu ise şöyle:’The Lion King, yavru bir aslan olan Simba’nın maceralarını konu ediyor. Ormanın kralı olan babası Mufasa”ya hayran bir yavru aslan olarak mutlu bir hayat süren Simba, sinsi amcası Scar”ın planlarından habersizdir. Kral olmak için fırsat kollayan Scar, Mufasa”yı öldürdükten sonra Simba için tehlike baş gösterir. Amcasının ihaneti ve babasının kaybı ile yıkılan Simba sürgüne gider. Zamanı geldiğinde hakkı olanı almak için geri dönecek ve amcasına yaptıklarının bedelini ödetecektir..’Filmde genç Simba”nın heybetli babası Mufasa”yı, orijinal filmde de karakteri seslendiren usta isim’James Earl Jones’seslendiriyor. Simba”ya başarılı oyuncu ve müzisyen’Donald Glover”ın hayat vereceği seslendirme kadrosunda; Disney”in ikonik kötüsü Scar olarak 12 Years A Slave filmiyle Oscar adaylığı alan başarılı oyuncu’Chiwetel Ejiofor, sırtlan Kamari olarak Friends From College dizisinde son olarak boy gösteren, ayrıca Dolemite Is My Name ile karşımıza çıkmasını beklediğimiz komedyen ve oyuncu’Keegan-Michael Key, yaban domuzu Pumbaa olarak şimdiler Charlize Theron ile Long Shot filmi sayesinde beyaz perdede kendini göstermeye hazırlanan’Seth Rogen, mirket Timon olarak oyuncu’Billy Eichner’ve Simba”nın aşık olduğu aslan Nala olarak pop yıldızı’Beyonce’yer alıyor.

Film, 19 Temmuz 2019 tarihinde ülkemizdeki izleyicileriyle buluşacak.