Ulusal Altın Lale Yarışma Heyecanı “Kaygı” ile Start Verdi!

Ulusal Altın Lale Yarışma Heyecanı “Kaygı” ile Start Verdi!

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Ulusal Altın Lale Yarışma Heyecanı “Kaygı” ile Start Verdi!

“Kaygı” 36. İstanbul Film Festivali Ulusal Altın Lale Yarışması kapsamında Atlas Sineması”nda Türkiye prömiyerini yaptı.

Dünya prömiyerini 67. Uluslarararası Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde geçekleştiren’Kaygı’filmi bu kez de bu yıl 36. kere sinemaseverlerin karşısına çıkan İstanbul Film Festivali”nin’Ulusal Altın Lale Yarışma filmleri gösterimlerinin ilki oldu.

Ceylan Özgün Özçelik’in uzun metrajlı ilk filmi’8 Nisan Cumartesi akşamı’36. İstanbul Film Festivali Ulusal Altın Lale Yarışması’kapsamında’Atlas Sineması”nda Türkiye prömiyerini yaptı.’Tüm biletlerin tükendiği, seyircinin yoğun ilgi gösterdiği filmin’gösteriminden sonra yönetmen’Ceylan Özgün Özçelikseyirciden gelen soruları yanıtladı.’Hemen ardından’9 Nisan Pazar akşamı ise’İsveç – Malmö Kadın Filmleri Festivali”nde kapanış filmi olarak gösterildi.’

South by Southwest Film Festivali’nde Amerika prömiyerini yapmanın yanı sıra ödülle dönen film, dünya prömiyerini 67. Uluslarararası Berlin Film Festivali’nin Panorama bölümünde geçekleştirmişti.

Geçmişini hafızasında arayan bir medya çalışanının öyküsünü anlatan’Kaygı’filminde’Algı Eke’başrolü üstlenirken, Eke’ye;’Özgür Çevik,’Kadir Çermik,’Selen Uçer,’Asiye Dinçsoy,’Boncuk Yılmaz,’İpek Türktan Kaynak’ve’Kerem Kupacı’gibi isimler eşlik ediyor.’Ceylan Özgün Özçelik’in ilk uzun metrajlı filmi olan Kaygı,’9-19 Şubat tarihleri arasında düzenlenen 67. Uluslarararası Berlin Film Festivali’ne Türkiye”den seçilen tek yapım olmuştu.’Çeşitli festivallerde elliden fazla ödül alan gerilim’The Babadook’un görüntü yönetmeni’Radek Ladczuk’un ve Yabancı Dilde En İyi Film dalında Oscar aday adayı olan’Mustang’in yürütücü yapımcısı’İstanbul Film Prodüksiyon’un görev aldığı proje Özçelik”in hem yönetmenliğini hem de senaryosunu üstlendiği bir gerilim yapımı.’

27 Nisan Perşembe’günü’28. Ankara Uluslararası Film Festivali Ulusal Yarışma’kapsamında ilk kez Ankaralı izleyiciyle buluşacak’film’? hemen ardından?’Mayıs”ta’Krakow”da düzenlenen’Off Camera’?Uluslararası Bağımsız Filmler’Festivali?”nde gösterilecek.