Uncharted Film Uyarlaması Oyuncuları ve Yönetmenini Buldu!

Uncharted Film Uyarlaması Oyuncuları ve Yönetmenini Buldu!

Ocak 16, 2019 0 Yazar: admin

Dünyaca ünlü oyun serisi Uncharted, beyaz perdeye uyarlanacak.

Oyun dünyası tarafından yakından takip edilen Uncharted serisinin beyaz perdeye aktarılacağı resmi olarak duyurulmuştu. Oyuncularının kimler olacağının paylaşılmasının ardından uyarlama film, şimdi de yönetmenine kavuştu.

Uncharted oyun serisinin uyarlama filminde başrolleri yeni nesil Spiderman olan Tom Holland ve Breaking Bad, The Upside, Malcolm In The Middle, Trumbo, gibi yapımların usta oyuncusu Bryan Cranston çekiyor. Tom Holland genç Nathan Drake’e hayat verecekken Cranston, Nathan’ın mentoru olan Victor Sullivan’ı canlandıracak. Filmin yönetmen koltuğuna ise korku dram filmi 10 Cloverfield Lane’in yönetmeni Dan Trachtenberg oturacak. Uncharted filminin yönetmen koltuğuna daha önce Arrival, Spectacular Now gibi yapımların yönetmeni Shawn Levy’nin geçmesi 2016 yılında kararlaştırılmıştı. Ancak Levy ile program doluluğu nedeniyle anlaşma sağlanamaması üzerine, yerine Trachtenberg geçti. Filmin yapımcıları arasında ise Atlas Entertainment’tan Ari ve Avi Arad ile Charles Roven, Alex Gartner bulunuyor.

Trachtenberg, 10 Cloverfield Lane filmi sayesinde 20.000.000$ harcayarak çektiği filmden dünya çapında 110.000.000$ gişe hasılatı elde etmişti. Yönetmen ayrıca Black Mirror’ın sevilen bölümlerinden biri olan “Playtest” bölümünün yönetmen koltuğuna oturmuştu. Yönetmenin yeni dizisi The Boys ise Amazon Prime’da izleyicileriyle buluşmaya hazırlanıyor.

Uncharted oyun serisi hazine avcısı Nathan Drake’in hikayesini anlatıyordu. İlk oyunu Uncharted: Drake’s Fortune ile 2007 yılında oyun dünyasıyla buluşan seri, Nathan’ın özel yaşamından başlayarak ara sahnelerle adeta bir film izleme etkisi yaratıyordu. Nathan’ın en önemli yardımcısı ve danışmanı olarak gördüğü Sully ile maceradan maceraya atılan Nathan’ın hikayesinin anlatıldığı Uncharted serisinin son oyunu olan ve Nathan’ın kardeşi Samuel ile olan çarpıcı hikayesini konu edinen Uncharted 4: A Thief’s End 2016 yılında Naughty Dog firması aracılığıyla sevenleriyle buluşmuştu.

Daha önce de Uncharted oyun serisi ile ilgili oyunların hayranlarının çektiği indie filmler bulunuyor. Ayrıca Naughty Dogs firmasının sevilen bir diğer oyunu olan The Last of Us oyunlarının da beyaz perdeye uyarlanması, oyunun hayranları tarafından istenenler arasında yer alıyor.