Yetişkinler için Bale Eğitimi ile Tanışma Dersi – Uygulamalı

Yetişkinler için Bale Eğitimi ile Tanışma Dersi – Uygulamalı

Mayıs 1, 2021 0 Yazar: admin

Yetişkinler için Bale Eğitimi ile Tanışma Dersi – Uygulamalı

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

27.03.2021 14:00 – 27.03.2021 14:00

Siz de bizimle bale yapabilir, dans etmenin keyfine varabilirsiniz. Yetişkin Bale | Balefit® bale dersimizi deneyimlemeniz amacıyla oluşturduğumuz tanışma dersimiz umarım bale serüveninizin başlangıcını oluşturur.

Hiçbir zaman geç değil, öncesinde hiç bale eğitimi almamış olsun ya da bir zamanlar baleyle tanışmış ancak yarım bırakmak zorunda kalmış olsun ya da serüvenine kaldığı yerden devam etmek isteyen bale mezunu öğrenciler olsun ya da yapmakta olduğu diğer danslara bale ile estetik ve güç katmak isteyenler olsun, hareket etmesine engel sağlık problemi olmayan 18 yaş üstü herkes yetişkin bale yapabilir.

Bale temel hareketlerini öğrenin, tekniğinizi, dengenizi, duruşunuzu ve koordinasyonunuzu geliştirmenize yardımcı olacak bale derslerinin ve egzersizlerinin tadını çıkararak yaşamınızın her evresinde bale yapabileceğinizi keşfedin.

Kimler katılabilir?
Mottomuz “Herkes için Her Yaşta ve Her Yerde Bale”. Sağlık problemi olmayan herkes etkinliğimize katılabilir.

Yetişkin Bale ile neden tanışmalısın?
Sağlıklı beden ve zihin bütünlüğü için yetişkin bale programımızda keyif alarak dans edebilmeyi ve egzersizlerimizi dengeli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedeflerken, bir sanat formu olan bale: Bize sağlıklı duruşun deneyimini yaşatır, bedenin esnek ve güçlü olmasını, aynı zamanda zarif gözükmesini sağlar. Sağlıklı beden duruşu, doğaçlama ve koreografik çalışmalar özgüveni besler. Beden farkındalığı güçlenir. Klasik müzikle birlikte farklı tarzlarda müzikleri de ihtiyaç doğrultusunda derslerde kullanmak, mental rahatlamaya ve hareketlerle birlikte bedende enerji akışına katkıda bulunur.

Araştırmalar gösteriyor ki bale yaparak daha sağlıklı bir vücuda uzun yıllar boyunca sahip olabiliyorsunuz. Estetik bir vucudun yanında mental olarak da sizi destekliyor. Klasik fitness programlarından sıkılmış, bölgesel faydaların ötesine geçerek bedenini tanımak isteyen, iş stresinden uzaklaşmak, müzikle hareket etmek, bale dünyasına adım atarak duruşunu ve vücudunu sağlamlaştırmak isteyen herkesi Yetişkin Bale programımızla tanışmaya davet ediyoruz.

Yetişkin Bale ile tanışma dersinin akışı nasıl olacak?
Dersimizin akışı ısınma, duruş, başlangıç seviyesi bale hareketleri ve soğuma adımlarıyla gerçekleşecektir. 1 saatlik dersimizin ardından sorularınızı iletebilmeniz için ek süreniz olacaktır.

Yetişkin Bale Hakkında Genel Bilgilendirme
“Bale sadece küçük yaşta yapılabilir” yerleşik düşüncesinin tam karşısında konumlanan yetişkin bale, temelde klasik bale tekniği üzerine kurulmuş program dahilinde yetişkinlerin hareket etmeleridir.
Yetişkin Bale | Balefit® programımızla herkes bale yapabilir. Programımız bir fitness programı değildir. Sağlıklı bir beden ve zihin bütünlüğünü hedeflediğimiz ergoterapist fizyoterapist eşliğinde gerçekleşen içinde klasik bale, çağdaş dans, beden yoluyla farkındalık, stretching, kondisyon, floor barre çalışmalarını da bulunduran fizyoterapist gözetiminde gerçekleşmesiyle Türkiye’de bir ilk olan yetişkinler için özel bir bale programıdır.
Yetişkinlere özel bale programımızla bale yapmak için sadece stüdyolarımızda öğrencimiz olmanız şart değil. Uzaktan eğitim platformumuzla kolayca online ders içeriklerimize ulaşıp bale ile tanışıp bizimle hareket edebilirsiniz. Online derslerimiz de stüdyoda verdiğimiz derslerimiz gibi esneme, floor barre çalışmaları, bale egzersizleri ve kişisel gelişime bağlı olarak pointe çalışmalarından oluşur.
Yetişkin Bale hakkında daha detaylı bilgiye www.yetiskinbale.com adresinden ulaşabilirsiniz.

EĞİTMEN
Yetişkin Bale | Balefit® Kurucusu Ekin AKBAŞ ARPACI

Birçok ülkede başta bale olmak üzere farklı dans tekniklerinde eğitimler almış ve dans eğitimleri vermiştir. Performans sanatçısı, beden-mekan düşünürü ve eğitmen olarak üretkenliğine devam etmektedir.

Disiplinler arası çalışması ve beden araştırmaları üzerine yoğunlaşması sonucu balenin sadece küçük yaşta yapılabilirliğine karşı temelinde klasik bale yer alan, ayrıca farklı dans tekniklerini de içeren bir program ile yetişkinler için bale derslerini geliştirerek Yetişkin Bale | Balefit® programını oluşturmuştur.

Küçük yaşlardan itibaren bedenle ilgilenen Ekin Akbaş Arpacı, 2009 yılından beri klasik bale, çağdaş dans ve yaratıcı dans derslerini, 2012 yılından itibaren ise kendi geliştirdiği sistem ile beden-hareket ilişkiselliğini araştırarak, geliştirerek, deneyimleyerek ve en önemlisi tüm bilgisini öğrencileri ve eğitmen arkadaşları ile paylaşarak Yetişkin Bale | Balefit® derslerini vermeye devam etmektedir.

Ekin Akbaş Arpacı hakkında daha detaylı bilgiye www.ekinakbasarpaci.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Genel Giriş –
56.50 TL

Kurallar

• Belirtilen ücret 27 Mart Cumartesi 14:00’daki 1 saatlik online tanışma dersi etkinliğini kapsar.  
• Etkinlik Zoom video konferans programı üzerinden düzenlenecektir. Zoom oturumuna etkinlik günü katılabilmeniz ve ilgili link, şifre ve diğer detay ve yönergelerin size ulaştırılabilmesi için aşağıdaki linkteki formun güncel e-posta ve telefon numaranızla mutlaka eksiksiz olarak doldurulması gerekmektedir: https://forms.gle/hZBF3skdd5k1sKeS8
• Biletinizi satın aldıktan sonra, ücretsiz Zoom uygulamasını hangi cihazınızdan etkinliğe katılmayı düşünüyorsanız (telefon, tablet ya da bilgisayarınıza) indirebilirsiniz.
• İçerik dili Türkçe’dir
• Derse dar ve rahat kıyafetle katılmanızı rica ediyoruz.
• Zoom üzerinden yapılacak etkinliğimizde Zoom oturumu sırasında kameranızın açık olması zorunluluğu bulunmaktadır.
• Etkinliğe katılmanız için gereken Zoom linki, ID ve şifresi etkinlikten 1 gün önce Etkinlik Kurallarında belitilen formdaki kayıtlı olan e-posta adresinize organizasyon firması tarafından gönderilecektir. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak ya da hiç verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin tüketiciye iletilememesi ve buna bağlı olarak tüketicinin etkinliğe katılamaması halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
• Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle etkinliğe zamanında katılamaması veya etkinlik kurallarına aykırı hareket etmesinden dolayı etkinlikten çıkarılması, bu sebeplerle etkinliğin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.

Not: Sorularınız için info@yetiskinbale.com adresine e-posta gönderebilir, 05445195650 numaralı WhatsApp hattımıza yazabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz.