Zachary Levi’den Yeni “Shazam!” Posteri!

Zachary Levi’den Yeni “Shazam!” Posteri!

Aralık 8, 2018 0 Yazar: admin

Oyuncu Zachary Levi yepyeni bir “Shazam” posteri paylaştı.

Zachary Levi sosyal medya üzerinden yepyeni bir Shazam! posteri paylaştı. “Chuck” dizisi ile tanıdığımız karizmatik oyuncu Zachary Levi’nin başrolünü üstlendiği süper kahraman filminden gelen posterde, sakızdan balon yapmış, telefonuyla oynarken görüyoruz. Posterin sloganı olarak ise; “Kelimeyi söyle yeter” yazıyor.

Herkesin içinde bir süper kahraman yatar, kimileri için bu birkaç sihirli sözcük ile ortaya çıkabilir! 1939 yılında yaratılan süper kahraman Shazam, genç Billy Batson’ın ihtiyaç anlarında sihirli sözcükleri söyleyerek dönüşebildiği bir süper kahraman. Sihirli sözcükleri söylediği an dünyanın en güçlü ölümlüsüne dönüşen karakter, gündelik hayatında okul ödevleri gibi meselelerle boğuşurken, süper kahraman olduğunda da dünyanın güvenliği için mücadele veriyor. Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün gücü, Atlas’ın dayanıklığı, Zeus’un görlemi, Aşil’in cesareti ve Merkür’ün hızına sahip olan karakter, edindiği güçlerin sahiplerinin baş harfleri ile S.H.A.Z.A.M. adını alıyor. Peki bu güçlü yetişkin bedenini yöneten küçük bir çocuğun ruhu bir araya gelince ortaya nasıl bir kahraman çıkıyor? Uçabilir mi? X-ışını görüşü var mı? Ellerinden yıldırım atabiliyor mu? Sosyal bilgiler sınavını geçebilecek mi? Shazam yeteneklerinin sınırlarını bir çocuğun neşeli pervasızlığıyla test etmeye koyulur. Ancak, Dr. Thaddeus Sivana tarafından kontrol edilen kötülüklerin ölümcül güçleriyle savaşmak için bu yetkilere hızlıca hakim olmayı öğremesi gerekecektir…

DC Sinematik Evreni’nin diğer filmlerine kıyasla ton olarak çok daha neşeli ve müzah yönü güçlü olacak olan “Shazam!”ın oyuncu kadrosunda; küçük Billy Batson olarak Asher Angel, kötü adam Doctor Sivana olarak usta oyuncu Mark Strong, küçük Billy Batson’a özel yeteneklerini bahşeden büyücü olarak Djimon Hounsou ve Billy’nin arkadaşları olarak Jack Dylan Grazer, Grace Fulton, Cooper Andrews, Faithe Herman, Ian Chen, Jovan Armand ve David J. MacNeil yer alıyor.

“Işıklar Sönünce” ve “Annabelle: Kötülüğün Doğuşu” filmleri ile tanınan yönetmen David F. Sandberg’ü korku türünden uzaklaştırıp da kamera arkasına oturtan “Shazam!” filmi, 5 Nisan 2019 tarihinde ülkemizde gösterime girecek.