1 Bilet 2 Konser: Eylül Çekirge | Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin

1 Bilet 2 Konser: Eylül Çekirge | Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

1 Bilet 2 Konser: Eylül Çekirge | Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin

(Satışta)

Yer: Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü

07.09.2021 19:00 – 07.09.2021 19:00

Eylül Çekirge Electronic Live  saat 19:00
Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin | Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar  saat 21:00

Eylül Çekirge v

Tek kis¸ilik sahne performansıyla dikkat c¸eken Eylu¨l, canlı elektronik altyapıları, o¨zgu¨n s¸arkıları ve vokal tavrıyla etnik-elektronik tınıları bulus¸turuyor.

Eylu¨l C¸ekirge, popu¨ler ku¨ltu¨rden alternatif sulara c¸o¨zu¨len mu¨zik kariyeri su¨resince Epic I·stanbul Sony Mu¨zik etiketiyle, so¨zu¨ ve mu¨zigˆi kendisine ait olan C¸ok Kalbimi Kırdın single’ı ve Du¨gˆu¨m EP’sini yayınlamıs¸tır. 2020’de so¨z ve mu¨zigˆi kendisine ait ‘Dokuzuncu Du¨nya Savas¸ı’ albu¨mu¨nu¨n produ¨ksiyonunu da kendisi u¨stlenmis¸ ve bagˆımsız yayınlamıs¸tır.

Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin | Hay’dan Gelip Hu’ya Giden Şarkılar

Süreyya Soyak v, hca, gtr
Jülide Alpergin vc

5. Uluslararası Bodrum Caz Festivali ‘Hay’dan  Gelip Hu’ya Giden Şarkılar’ projesiyle iki yetenekli müzisyen, Süreyya Soyak ve Jülide Alpergin’i ağırlıyor.

1983 doğumlu Jülide Alpergin 1995 senesinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet konservatuvarında tam zamanlı ögrenci olarak profesör Resit Erzin ile viyolonsel eğitimine başladı. 2005 senesinde Atatürk Kültür Merkezi’nde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet konservatuvarı senfoni orkestrası eşliğinde solist olarak yer aldı ve mezun oldu. 2006 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’nda  yüksek lisans eğitimine başladı. 2007-2009 öğrenim yılında Erasmus öğrenci değişim programı ile yüksek lisans eğitimi için Brüksel Kraliyet Konservatuarı’na (Konservatoire Royal) gönderildi. Bu dönem içinde 2006 yılında Avrupa’nın en iyi solisti seçilen viyolonselist Maria Hallynck’den Çello eğitimi, Jacgues Dupriez’den oda müziği eğitimi aldı ve Patrik Dawin ile de orkestra derslerini sürdürdü.  

1971 Bursa doğumlu şair, gitarist, yorumcu, söz yazarı Süreyya Soyak, Bursa, İstanbul Ve Bodrum’da ‘one man band’ olarak sahne aldı. Soyak’ın, piyanist Görkem Ediz ile hazırladığı ilk albümü ‘Güneşe Perdesiz’ 2019 yılında çıktı.. Sanatçı resitatif ve basit vocal üslûbu İle kendi yazdığı şarkılardan oluşan ‘Kül Ağacı’ adını verdiği son albümünü ise çello sanatçısı Jülide Alpergin ile çıkardı.

1. Kategori –
100.00 TL

Kurallar

– Pandemi koşulları nedeniyle festival programında son dakika değişiklikleri olabilir. En güncel program için lütfen www.cazdernegi.org adresini ziyaret edin.
– Güvenlik önlemleri nedeniyle, konser bas¸langıç saatinden en az 20 dakika önce mekânda hazır bulunmanızı ve yanınızda el çantasından büyük çanta bulundurmamanızı önemle rica ederiz. 
– Konserlere, etkinlik mekânlarına evcil hayvanların getirilmemesi rica olunur.
– Etkinlik, Covid-19 tedbirleri dikkate alınarak oluşturulmuştur.
“6 Eylül 2021 pPazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu getirilmiştir. Bu çerçevede işletmeciler/organizatörler tarafından etkinliklere girişte HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sorgulaması yapılacaktır. Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise etkinliğe katılmasına müsaade edilmeyecektir.”

COVID-19 ÖNLEMLERİ
Misafirler COVID-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği ve Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü konserleri, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeniyle gerçekleştirilecektir. Anthaven Aspat konserinde satışta olan kategoride oturma düzeni yoktur.

İzleyicilerin mekânlara maske ile girmeleri ve içeride bulundukları süre boyunca maske takmaları gerekmektedir. 

İzleyiciler bileti üzerinde yazan koltuk numarasına oturmak zorundadır. Bu kurala uymayan ve yer değişikliğinde ısrar eden katılımcılar mekân dışına alınacaktır. 

UYARILAR VE HATIRLATMALAR
ÇOCUKLU İZLEYİCİLER
Konserlere yedi yas¸ından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. Yedi yas¸ ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.
GEÇ GELENLER
Konsere geç gelen izleyiciler, sadece ilk alkıs¸ esnasında içeri alınır. I·lk alkıs¸ı kaçıran izleyiciler konser arasını beklemek zorundadır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler mekana alınmayacaktır. Geç gelen izleyicilerimize bilet iadesi yapılmayacaktır. 
KAYIT CİHAZLARI
Konser sırasında kamera, fotogˆraf makinesi, cep telefonu ve her türlü kayıt cihazı ile profesyonel kayıt yapılması yasaktır. BİLET İADE VE DEĞİŞİKLİĞİ
Satın alınan biletler, konserin iptali veya tarih degˆis¸ikligˆi olması dıs¸ında degˆis¸tirilemez veya iade edilemez. I·ptal veya tarih degˆis¸ikligˆi sonucunda yapılacak iade ve degˆis¸tirme is¸lemleri degˆis¸iklik duyurusunda belirtilen tarihe kadar gerçekles¸tirilmelidir. 
PROGRAMDA DEĞİŞİKLİK
Elde olmayan nedenlerden dolayı festival programında degˆis¸iklik yapılabilir. Program degˆis¸ikligˆi nedeniyle satın alınan biletler iade edilmez. 
SAĞLIK
Tüm konser mekânlarında sagˆlık ekibi ve ambulans bulunmaktadır.