Alpler’in ve Çağların Ötesinde

Alpler’in ve Çağların Ötesinde

Aralık 8, 2020 0 Yazar: admin

Alpler’in ve Çağların Ötesinde

(Ertelendi)

Yer: CRR Konser Salonu

31.12.2021 20:00 – 31.12.2021 20:00

2-25 Haziran arasındaki 48. İstanbul Müzik Festivali’yle İstanbul’u, yazı ve müziği doya doya yaşayın.

Venedik Solistleri
Cem Mansur Şef
Mahan Esfahanı Klavsen

Johann Sebastian Bach
Klavsen Konçertosu No. 5 Fa minör, BWV 1056
Harpsichord Concerto No. 5 in F minor, BWV 1056

Klavsen Konçertosu No. 1 Re minör, BWV 1052
Harpsichord Concerto No. 1 in D minor, BWV 1052

Partita No. 3 La minör, BWV 827
Partita No. 3 in A minor, BWV 827

Nino Rota
Yaylılar için Konçerto

Ermanno Wolf-Ferrari
Serenade

Ottorino Respighi
Antik Aryalar ve Danslar, Süit No. 3

Arayla 130’ sürer. 

KONSERE DOĞRU

19.00-19.30 Üst Fuaye
Cem Mansur’un “Alpler’in ve Çağların Ötesinde” başlıklı konuşması

* Türkçe

Sınır tanımayan, geleneklere boyun eğmeyen ve dinleyicilerini her daim şaşırtmayı seven Mahan Esfahani, gerek yaratıcı programları gerekse rekor sayıdaki eser siparişleriyle tüm dünyada eleştirmenlerin ve müzikseverlerin ilgi odağı. Sanatçı, 2019/20 sezonunda 60. yılını kutlayan Venedik Solistleri ile birlikte İstanbul Müzik Festivali’nde dinleyicilerini bir kez daha şaşırtacak!

“Müzisyenliği, hayal gücü, virtüözlüğü, kültürel yelpazesi ve karizması ile klavsenin geleneksel olarak tutulduğu fildişi kuleyi yıkan bir süperstar” The Times

Klavseni tüm ihtişamıyla 21. yüzyıla taşımayı misyon edinen Mahan Esfahani, BBC Yeni Nesil Sanatçıları arasına seçilen ilk ve tek klavsenci. Londra’dan Pekin’e, New York’tan Beyrut’a dünyanın prestijli salonlarında ve önde gelen orkestralarıyla konserler verdiği gibi Mostly Mozart, Aspen, Aldeburgh, Bergen, Mecklenburg-Vorpommern, Al Bustan, Leipzig Bach dahil pek çok festivale konuk oluyor. Sanatçı geçtiğimiz yaz Edinburgh Festivali’nde Bach’ın tüm konçertolarını seslendirdi; Schleswig-Holstein Müzik Festivali’nde Academy of St. Martin in the Fields eşliğinde iki konser verdi; ayrıca Polonya ve Portekiz’deki festivallerde sahneye çıktı. Gramophone, Choc de Classica, BBC Music Magazine ve ICMA ödülleriyle taçlandırılmış zengin diskografisinde C.P.E. Bach, Rameau ve Bach’ın yanı sıra Seattle Senfoni eşliğinde kaydettiği Dutilleux ve efsanevi Michala Petri ile seslendirdiği Corelli’nin eserleri dikkat çekiyor.

Grammy ödüllü Venedik Solistleri bugüne kadar 100’e yakın ülkede 6.000’den fazla konser verdi; sadece Salzburg Festivali’nde verdiği konser sayısı 30’u aştı. Placido Domingo’dan Itzhak Perlman’a, Sviatoslav Richter’den Jean Pierre Rampal’a çağımızın en seçkin solistleri ile işbirliği yapan orkestra, İtalyan müzik mirasının bilinmeyen yüzlerce eserini gün yüzüne çıkardığı gibi çağdaş bestecilerin kendisine adadığı eserleri de seslendirerek repertuvarı zenginleştirdi. Topluluk, kaydettiği 350’nin üzerinde albümle pek çok uluslararası ödülün sahibi olurken 2008 yılında, İtalya’da müziğin Nobel’i sayılan Una Vita per la Musica’ya layık bulundu.

Bach’ta da etkileri açık bir biçimde duyulduğu gibi, İtalya 18. yüzyılda müzik dünyasının sonsuz ilham kaynağıyken enstrümantal müziğin ülkede tekrar yükselişe geçmesi yüzyıllar aldı. Bu konserde sizleri şef Cem Mansur yönetiminde “Alpler’in ve Çağların Ötesinde” unutulmayacak bir müzik yolculuğuna davet ediyoruz.

1. Kategori – 330.00 TL
2. Kategori – 220.00 TL
3. Kategori – 168.00 TL
Öğrenci – 66.50 TL

1. Kategori –

2. Kategori –

3. Kategori –

renci –

Kurallar

– Öğrenciler için sınırlı sayıda indirimli bilet yalnızca İKSV’den satışa sunulacak,  biletler öğrenci kimliği gösterilerek alınabilecektir. Genel satışın ilk gününde her öğrenci, etkinlik başına yalnızca bir bilet satın alabilir. Arkadaşları için de indirimli bilet almak isteyen öğrenciler, yalnızca bir arkadaşları için, arkadaşlarının öğrenci kimliğini göstermek koşuluyla işlem yapabilir.
– Her ayrı gösterim için Siyah, Beyaz, Kırmızı ve Turuncu Lale Kart üyeleri iki (2) adet, Sarı Lale Kart üyelerimiz bir (1) adet bilet için indirim alabilirler.
– Konserlere, aksi belirtilmediği sürece, 7 yaşından küçük çocukların getirilmemesi rica olunur. 7 yaş ve üzeri çocuklar için bilet alınması gerekmektedir.
– İzleyicilerimizin konserlere vaktinde yetişmek üzere titizlik göstermelerini önemle rica ederiz. Geç kalan izleyicilerimizin girişleri ara ve/veya alkış arasında sağlanacaktır. Ara olmayan konserlerde geç gelen izleyiciler salona alınmayacaktır. Bilet iadesi yapılmayacaktır.- Elde olmayan nedenlerden ötürü programda değişiklik yapılabilir. 
– Programda değişiklik yapılmadığı sürece bilet iadesi yapılmaz.