Anneme Artık Dur Lazım

Anneme Artık Dur Lazım

Aralık 8, 2020 0 Yazar: admin

Anneme Artık Dur Lazım

(Satışta)

Yer: İstanbul Açık Hava Gösteri Merkezi

30.09.2020 19:30 – 30.09.2020 19:30

Anneme Artık Dur Lazım oyunu , İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen “İstanbul’da Bir Sonbahar Kabaresi” kapsamında İstanbul Gösteri Merkezi Maltepe Sahnesinde sizlerle.

Anneler ve kızlarının neredeyse dünyanın varoluşundan bu yana hiç değişmeyen çekişme ve sevgi dolu ilişkisini konu alan oyunda, eski bir İstanbul hanımefendisi olan Neveser Hanım (Suna Keskin) uzun süredir ona yarenlik eden yardımcısı Nazmiş (Ecmel İs) ile birlikte yaşamaktadır. Başarılı bir iş kadını olan kızını (Damla Cercisoğlu) hâlâ küçük kızı gibi gören Neveser Hanım, kızının hayatına müdahale etmesini engellemektedir. Ta ki, otuz yıldır kullandığı emektar arabasıyla bir polis aracına çarpana kadar. Çünkü artık ona bir şoför (Hakan Altıner) gerekmektedir. Anne-kız ilişkisinin en sıcak ve samimi haliyle anlatıldığı bu oyunda başta Suna KESKİN ve Hakan ALTINER olmak üzere, Damla CERCİSOĞLU ve Ecmel İS rol alıyorlar. 

Driving Miss Daisy adlı filimden uyarlanmış olan “Anneme Artık DUR Lazım”, 1988 yılında Sinemada Drama dalında Pulitzer ödülüne, 1989 yılında ekrana uyarlama dalında Akademi ödülüne layık görüldü.

Anneme Artık DUR Lazım oyununu Hakan ALTINER uyarladı ve sahneye koydu. Dekor / Kostüm Tasarımı Tülin PURAL, Işık Tasarımı Özgür Kaan PURAL, Ses tasarımı Ufuk SERBEST, Görsel tasarım Barış ÇANTAY, Fotoğraf Ege İŞLEK, Medya İletişim Sorumlusu, Kostüm Sorumlusu Rana BATIYEL, Reji Asistanı ve Sahne Amiri İrem Uğural, Dekor Uygulama Ömer Faruk ŞAFAK

Numarasız Oturmalı –
10.00 TL

Kurallar

– Sosyal mesafe kapsamında numarasız oturma düzeni mevcuttur.
– Covid-19 önlemleri gereği ziyaretçilerin alana maskeyle gelmesi zorunludur.
– Etkinlik alanında numaralı oturma düzeni mevcuttur.
– Katılımcılar/İzleyiciler Covid-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
– Tüm misafirlerin ateş ölçümü yapılarak alana girişi sağlanacaktır. Ateşi yüksek olan misafirlerimizin etkinlik alanına girişi kısıtlanır ve en yakın sağlık kuruluşuna yönlendirilir.
– Konser alanına 12 yaş altı giremez, 12 yaş üstü bilete tabidir.
– Organizatör firma etkinlik için uygun görmediği kişileri bilet ücretini iade etmek kaydı ile içeri almama hakkına sahiptir.
– Organizasyon şirketi, öngörülmeyen ve kaçınılmaz nedenlerden ötürü programda her türlü değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
– Dışarıdan yiyecek ve içecek getirilmesi yasaktır.