Disneyland Sanal Gezisi

Disneyland Sanal Gezisi

Ocak 20, 2021 0 Yazar: admin

Disneyland Sanal Gezisi

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

01.01.2021 20:30 – 01.01.2021 20:30

Walt Disney’in kurduğu ikonik Disneyland’i  Profesyonel Rehber Timur Guda eşliğinde gezmeye hazır mısın?

Disneyland eğlence parkları dünyanın dört bir yanında bulunuyor. Paris, Tokyo, Hong Kong, Shangai, Florida, Hawai gibi yerlerde Disneyland parkları var. Peki ilk kurulan Disneyland nerededir?  Disneyland, ilk kez 1955’te Cali-fornia, Anaheim’da inşa edildi. Bu park Walt Disney’in doğrudan gözetimi altında tasarlanan ve tamamlanana kadar inşa edilen tek tema parkıdır. Walt Disney, 1930’larda ve 1940’larda kızlarıyla çeşitli eğlence parklarını gezdikten sonra Disneyland konseptini ortaya çıkardı. Başlangıçta, küçük bir eğlence merkezi olarak başlayan park giderek çizgi film karakterlerinin vü-cut bulduğu ve müthiş bir hayal dünyasının buluşma noktası haline geldi. Yıldızlar Savaşı’ndan Indiana Jones’a, Jules Vernes’in romanlarından Binbir Gece masallarının karakterilerinin izlenebileceği bir sahneye dönüştü.

Disneyland’in tarihçesini kuruluş öyküsünü ve hayaller diyarını sanal görüntüler eşliğinde ve 3 boyutlu olarak Profesyonel Rehber Timur Guda’nın yorumlarıyla geziyorsun.

Konuşmacı: Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

Bu sanal müze gezisine neden katılmalısın?
? Dünyanın eğlence anlayışını değiştiren Disneyland’i sanal görüntüler ve rehber eşliğinde geziyorsun. 

Bu sanal müze gezisinde neler öğreneceksin?
? Walt Disney
? Disneyland’in kuruluş öyküsü ve tarihçesi
? Disneyland’e hayat veren masalsı çizgi film ve fantastik film karak-terleri hakkında kısa seminer 
? Disneyland Park’ta sanal kamera görüntüleri ve profesyonel reh-ber eşliğinde geziyorsun 

Bu geziyle kazanacağın yetkinlikler
Sanat, Mitoloji, Sinema Tarihi

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Gezilerimiz Hakkında Genel Bilgilendirme
? Bu SANAL MÜZE GEZİSİ bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
? Sanal Müze Gezileri profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
? Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
? Sanal gezi sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
? Sanal Müze gezisi 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
? Sanal Müze gezimizde katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır
? Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
? Her gezinin kayıtları kursiyerlere bir kayıt link olarak gönderilecektir.
? Sanal gezinin süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır.

Sanal Gezi Programı
? Disneyland ana caddesi
? Adventureland
? New Orleans Meydanı
? Frontierland
? Critter Country
? Star Wars
? Fantasyland
? Mickey Mouse kasabası
? Geleceğin Dünyası

REHBER
Profesyonel Rehber TİMUR GUDA

1966 yılında İzmir’de doğdu. Orta ve Lise eğitimini İstanbul İtalyan Lisesi’nde, Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi İİBF Uluslararası Pazarlama ve Reklamcılık Bölümü’nde tamamladı. 1989 -1996 yılları arasında Net Holding bünyesindeki Net Turizm A.Ş.’de dış pazarlama departımanında İtalya sorumlusu olarak çalıştı. 1996 yılında Turizm Bakanlığı Profesyonel Turist Rehberliği Sertifika Programını tamamlayarak Profesyonel Turist Rehberi Kokartı aldı. 1996 – 2000 yılları arasında Roma’da Vatikan Devleti tarafından düzenlenen;’’ Dinler Tarihi’’, ’’İkonografi’’, “Felsefe’’, “Mitoloji’’ ve ’’Anadolu’daki İlk Hıristiyan Toplulukları’’ konularında sertifika programlarına katıldı. 1996 – 2001 yılları arasında kurduğu Seyahat Acentesi ile incoming-outgoing turlar düzenledi. 1996 yılından bu yana Profesyonel Turist Rehberliğine devam etmektedir. Türkiye ve İtalya başta olmak üzere İspanya, Fransa, Portekiz, Almanya, Yunanistan, Balkanlar, Baltık Ülkeleri, Finlandiya, Arjantin, Patagonya ve İngiltere’de Türk gruplarıyla medeniyetler tarihinin izlerini sürmektedir. 2001 – 2005 yılları arasında İzmir İtalyan Ticaret Odasında tercümanlık ve çevirmenlik yaptı. 2017 yılında Doğu-Batı Yayınevi tarafından, İtalyancadan Türkçeye çevirdiği Francesco Petrarca’nın Secretum Meum ve Niccolo Machiavelli’nin Prens kitapları yayınlandı. 2021 yılında Kırmızı Kedi Yayınevi tarafından yayınlanacak Pietro Greco’nun Pi Sayısının Tarihi ve Dante Alighieri’nin Ziyafet kitapları basıma hazırlanmaktadır.  2005 yılından bu yana farklı sektörlerde faaliyet gösteren Türk işadamlarına İtalya’da katıldıkları fuarlarda ve iş gezilerinde eşlik etmekte, İtalyan firmaları ile ticari ilişkilerini planlama ve koordinasyonu alanında danışmanlık hizmeti vermektedir.Timur Guda evli ve bir çocuk babasıdır.

1. Kategori –
105.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.