“Dune” Yeniden Uyarlaması İçin Rebecca Ferguson ile Görüşülüyor!

“Dune” Yeniden Uyarlaması İçin Rebecca Ferguson ile Görüşülüyor!

Eylül 6, 2018 0 Yazar: admin

Rebecca Ferguson ve Timothée Chalamet bilim kurgu filmi “Dune”da buluşabilir.

1984 yılında David Lynch tarafından beyaz perdeye uyarlanan Frank Herbert’ın destansı romanı “Dune”un yeniden uyarlamasından kadro gelişmesi var! “Mission: Impossible” filmlerinde boy gösteren Altın Küre adayı Rebecca Ferguson filme dahil olmak için görüşmelere başladı. Anlaşma sağlanırsa aktris, ana karakter Atreides’in annesi olan Leydi Jessica karakterine hayat verecek.

Filmin başrolünü “Beni Adınla Çağır” ile geçtiğimiz sene büyük sükse yapan ve Oscar’a aday gösterilen genç yıldız Timothée Chalamet üstleniyor. “Tutsak”, “Geliş” ve “Blade Runner 2049: Bıçak Sırtı” filmlerine imza atan başarılı yönetmen Denis Villeneuve kamera arkasına geçerken, “Forrest Gump”ın Oscar ödüllü senaristi Eric Roth senaryoya imza atıyor. Önümüzdeki yılın başlarında prodüksiyonuna başlanması beklenen bilim kurgu filminin vizyon tarihi henüz belli değil.

Uzak bir gelecekte geçen “Dune”, ailesi çöl gezegeni Arrakis’in kontrolüne sahip olan Paul Atreides’in hikayesini anlatıyor. Galaksinin farklı noktalarındaki gezegenler, rakip feodal aileler tarafından yönetilmektedir. Çok değerli bir kaynağın tek üreticisi olan çöl gezegeni Arrakis’in kontrolü asil aileler arasında son derece talep görmektedir. “Baharat” adı verilen bu kaynak, yüksek bilinç ve uzun bir yaşam süresi sunarken, beraberinde çok ciddi yan etkileri de getirmektedir. Ayrıca yıldızlararası yollarda gezinmeye yardımcı olan kaynak da bu “baharat”tır. Bu kaynağı elde etmek isteyen feodal rakiplerden Harkonen ailesi tarafından Paul ve ailesine tuzak kurulur. Bu tuzağın sonucunda Paul’un ailesi darmadağın olarak firari hale gelir. Paul, ailesinin Arrakis kontrolünü yeniden kazanması için bir isyan başlatırken, tüm evrenin seyrini değiştirebilme ihtimalini yakalayacaktır.