Edgar Wright “Last Night In Soho”nun Çekimlerine Ne Zaman Başlayacak?

Edgar Wright “Last Night In Soho”nun Çekimlerine Ne Zaman Başlayacak?

Mart 9, 2019 0 Yazar: admin

Korku ve gerilim filmi “Last Night In Soho”nun prodüksiyon tarihi açıklandı.

“Zombilerin Şafağı”, “Sıkı Aynasızlar” ve “Scott Pilgrim vs. the World” gibi filmlerle tanınan ve son olarak 2017 yılında “Tam Gaz” ile sinema salonlarına konuk olan başarılı İngiliz yönetmen Edgar Wright’ın yeni filmi “Last Night In Soho”nun prodüksiyon detayları belli oldu. Merakla beklenen filmin çekimlerine 20 Mayıs tarihinde İngiltere’nin başkenti Londra’da başlanacağı öğrenildi.

2015 yapımı “The Witch” ile adından söz ettirmeye başlayan, M. Night Shyamalan imzalı “Parçalanmış”ın genç yıldızı Anya Taylor-Joy’un başrolünü üstlendiği filmin oyuncu kadrosunda “Doctor Who” ve “The Crown” dizileriyle tanınan Emmy adayı Matt Smith ve geçtiğimiz sene “Leave No Trace” ile adından bolca söz ettiren Yeni Zelandalı genç yıldız Thomasin McKenzie yer alıyor. Filmin senaryosunu ise yönetmen Wright ile birlikte korku dizisi “Penny Dreadful”un senaristlerinden Krysty Wilson-Cairns kaleme alıyor.

Nicolas Roeg imzalı “Şimdi Bakma” ve Roman Polanski’nin yönettiği “Tiksinti” filmlerinden ilham alan psikolojik korku ve gerilim filminin hikaye detayları henüz belli değil. “Londra’nın merkezi ile ilgili bir film çekmediğimi fark ettim, özellikle de son 25 yılımda çok fazla vakit geçirdiğim bir yer olan Soho bölgesiyle ilgili. Bu film benim yaşadığım Londra ile ilgili olacak.” şeklinde konuşan yönetmen, bu filmle birlikte daha önce tam anlamıyla hiç adım atmadığı türde bir filme imza atıyor.