Emel Öztürk ile Mandala Workshop: Çizim, Meditasyon ve Bilinçaltı Analizi – Online Katılım

Emel Öztürk ile Mandala Workshop: Çizim, Meditasyon ve Bilinçaltı Analizi – Online Katılım

Ocak 20, 2021 0 Yazar: admin

Emel Öztürk ile Mandala Workshop: Çizim, Meditasyon ve Bilinçaltı Analizi – Online Katılım

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

23.01.2021 15:00 – 23.01.2021 15:00

Çizim, bilinçaltı analiz ve meditasyon yoluyla büyülü bir içsel keşif!

THINK House Ana Müfredat
Emel Öztürk ile Mandala Workshop: Çizim, Meditasyon ve Bilinçaltı Analizi (Online Katılım)
THINK House Certified Creating The Mandala

Mandala çizim ve meditasyon çalışması, yaratıcılığımızı serbest bıraktığımız, gözalıcı tasarımlarla mandalanın oluşumuna tanıklık ettiğimiz ve onun yol göstericiliği ile kendi iç dünyamızın derinliklerini keşfe çıktığımız büyülü bir içsel yolculuktur. 

Mandala, kutsal daire anlamına gelir ve kutsallığı içinde barındırdığı özden gelir. Mandalalar; yaratılmalarına katkıda bulunmak, gözlemlemek, özünde tuttuğu enerjiyi anlamak, yorumlamak ve dönüştürmek yoluyla birer konsantrasyon ve meditasyon aracı olarak kullanılırlar. 

Çağdaş psikolojinin kurucularından C.G.Jung’a göre de mandala (yaratıcısının) “bilinçdışının ifadesidir”.  Dolayısıyla her mandala, kendisini yaratan kişinin özünün anlık bir dışavurumu olup içdünyasının derinliklerinden izler taşır. 

Bu çalışmada biz de mandalalarımızı yaratarak, onların bize taşıyacakları mesajlara kulak vereceğiz, özümüze ayna tutacağız.  

Kendinize doğru giden bu yolculuğa hepiniz davetlisiniz.”

Ne yapacağız? Ne öğreneceğiz?
Mandala çizim ve meditasyon çalışmasına katılanlar, temel mandala çizim tekniklerini ve mandala kullanarak meditasyon yapma yöntemlerini uygulayarak öğreneceklerdir.

Çalışmamız iki ana bölümden oluşur. İlk bölümde her katılımcı kendi mandalasını beyaz bir sayfa üzerinde yaratacak, Mandalanın gizemli şekilde kağıt üzerinde şekillenmesine hem katkıda bulunacak hem de şahit olacak.

İkinci bölümde ise tamamladığımız mandalalarımızı kullanarak analitik bir meditasyon yapacağız. Çizdiğimiz mandalaların bize çizene bilinç altından ne gibi mesajlar taşıdığını yorumlayacak, üzerine düşünerek bir içsel yolculuğa çıkacağız, ve bu yolculukta kendimizle yeniden daha yakından tanışma olanağı bulacağız.

Çalışmanın program akışı şöyledir:
• Tanışma
• Mandala Hakkında sohbet
• Mandala Çiziminin öğretilmesi ve meditasyon 
• Mandala Çözümleme çalışması, mesajları okuma ve yorumlama (bireysel)
• Katılımcı mandalalalarının grup ile birlikte yorumlanması (isteğe bağli)

Kimler Katılabilir?
Kendini merak eden, zihnini anlamak isteyen, günlük stresin yıkıcı potansiyelini yaratıcı ve sanatsal bir enerji ile dönüştürmek isteyen, zihnini sakinleştirmeyi ve düşüncelerini düzenlemek için yeni bir teknik öğrenmeyi isteyen herkes bu çalışmaya katılabilir.
Hangi malzemelere ihtiyacım var? Yanımda birşey bulundurmam gerekli mi?

Çalışma online olacağı için kendi evinizde kendi malzeme ve ortamınızı temin etmeniz gerekli.

İhtiyaç duyduğumuz temel malzemeler:
A4 boyutunda kağıt, kurşun kalem, pergel, cetvel, renkli boyalar (isteğinize göre kuru boya, pastel, ispirtolu keçeli kalem kullanabilirsiniz) 

Emel Öztürk Kimdir?
2014 yılında Hindistan’ın Himalaya eteklerindeki kasabası Dharamsala’da yoga eğitmenlik eğitimini tamamladı. Aynı dönemde Budist geleneğin lideri 14.Dalai Lama’yı canlı görme şansı yakaladı. İnsanın bedenden, et ve kemikten öte bir enerji alanı olduğunu doğrudan hissetti.

2014 Kasım’dan beri başta Hindistan olmak üzere, güney doğu Asya ülkelerinde yoga eğitmeni yetiştirme programlarında yoga eğitmeni olarak çalışıyor. Ziyaret ettiği ülkelerde en az birkaç ay kalıp yarı-yerleşik bir düzende hem eğitim almaya hem de eğitim vermeye devam ediyor. Yoga-Meditasyon, Reiki ve Mandala çizimleri düzenli olarak yaptığı ve öğrettiği disiplinlerdir.

İstanbul Erkek Lisesi’ndeki eğitimini takiben İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi ve Galatasaray Üniversitesi Pazarlama Yüksek Lisans eğitimlerini tamamladı. AIESEC başta olmak üzere çeşitli sivil toplum kuruluşlarında ve projelerde çalıştı. Almanya’da Goodyear ile başladığı kurumsal iş hayatına, Microsoft ile önce Türkiye’de, sonra Dubai’de devam etti.

Aldığı eğitimlerin bazıları:
Siddhi Yoga Teacher Training Course
Himalayan Iyengar Center, Iyengar Yoga
Introduction to Buddhism (10 days silent retreat/course), Tushita Buddhist Center, India
Vipassana (as tought in Mynmar), Indonesia
Vipassana (as tought by S.N. Goenka) in Kolhapur and in Pushkar, India
Usha Devi, Iyengar Yoga, Rishikesh
Thai Yoga Masaj, Dharamsala
Chakra Balancing Pressure Points Massage (Sujok Method)
Reiki Level 1 – Marina Frei, Thailand
Reiki Level 1, 2, 3 – Himalaya Rai, India

THINK House Certified Creating The Mandala (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım): 145 TL
THINKBIG Genel (1 Kişilik Fiziki Katılım): 95 TL

Kurallar

– Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
– Atölye linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Katılıma dair bilgiler biletiniz üzerinde ve komfirmasyon ekranında yer alacaktır. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Kullanacağınız katılım bilgileriniz, Biletix tarafından size gönderilen onay mailinde yer alacaktır.
– Üyeliğinizi kullanarak aldığınız biletinizin detayları ve online izleme kodunuz aynı zamanda, üyeliğinizin altında bulunan Biletlerim sekmesinde de bulunmaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.
– İçerik dili Türkçe’dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. 
– Seminer sonrası sertifika isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.
– Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize gönderilecektir. Not: Sorularınız için hello@thinkhouseistanbul.com adresine e-posta gönderebilir, 0533 582 99 97 numaralı WhatsApp hattımıza ulaşabilir ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden bize yazabilirsiniz.