Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı – Online Katılım

Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı – Online Katılım

Aralık 8, 2020 0 Yazar: admin

Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı – Online Katılım

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

25.11.2020 20:00 – 25.11.2020 20:00

“Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı’nda, ünlü filozofun eşsiz düşüncelerini, yaşam, mutluluk ve sevme sanatı eksininde ele alacağız. Yaşama dair güçlü önerilerini, ‘‘Fromm’dan Yaşam Kılavuzu’’ başlığı altında konuşacağız.

THINK House-Say Yayınları Ana Müfredat Erich Fromm Psikofelsefe Workshop Programı (Fiziki Katılım)

THINK House Certified The Art of the Loving

Not: Program katılımcılarımıza, Say Yayınları tarafından Erich Fromm’un Sevme Sanatı adlı kitabı hediye edilecektir.

Konuşmacı: Fırat Devecioğlu

Türkiye’de ilk kez psikofelsefe workshoplarını başlatan THINK House’dan, 20. yüzyılın önemli düşünce insanı, filozof, psikanalist Erich Fromm’a saygı duruşu… 

THINK House ve Say Yayınları, sizleri, insan doğasının şifrelerine dair benzeri olmayan bir düşünce yolculuğuna davet ediyor. THINKBIG serisi kapsamında, Erich Fromm’un düşünce dünyasının kapısı aralanıyor.

Yaşama, insan doğasına ve ilişkilere bir de Fromm’un penceresinden bakmaya var mısınız? İnsan doğasının ustası, çözümleyicisi Erich Fromm’un dünyasında keşfe çıkıyoruz!

Bilge düşünürün derin dünyasına konuk olmak üzere, 25 Kasım akşamı 20.00’de bir araya geliyoruz.”

Seçkin bir düşünür olarak Fromm, yaşamda ne öneriyor?
Ona göre mutluluk nedir? 
Özgürlük, neden insan doğasının temel bir parçasıdır? 
Sevme, Dinleme ve Olma Sanatı eserlerinde neyi işaret ediyor?
Freud ile hangi noktalarda farklı düşünür?
Kendini tanımanın ve mutlu bir insan olmanın detayları nelerdir?
Nasıl üretken oluruz? 
Başkalarının olumsuz düşüncelerinden nasıl kurtuluruz?
Hayat, nasıl anlamlı hale dönüşür?
İnsan doğasının ustası Erich Fromm’un düşünceleri sizi bekliyor…

Kimler Katılmalı
Düşünce dünyasını zenginleştirmek isteyen bireyler
Hayat yolculuğunda, yeni, derin ve ilham veren fikirlerle dönüşüm yaratmak isteyenler.
Çok yönlü bakış açısının önemini bilen şirket yöneticileri
İçerik üreticileri, eğitmenler, bireysel danışmanlık hizmeti sunan uzmanlar
Felsefe dünyasından beslenmek isteyen psikologlar
Psikofelsefe, psikoloji dünyasından beslenmek isteyen konuşmacılar, kurumsal danışmanlık hizmeti sunan profesyoneller

Konuşmacı: Fırat Devecioğlu
2018’de Mona Kitap etiketiyle yayınlanan kitabı, kısa sürede yayınevinin çok satanlar listesine girdi. Kitabında 29 farklı filozofun görüşlerine yer verdi. Kitap sonrası, İstanbul (Sabahattin Ali Kültür Merkezi), İzmir (Pan Kitabevi) ve Antalya’da (Octopus Kitabevi) gerçekleştirdiği ‘düşünce söyleşileri’ büyük ilgi gördü. Sosyal medyada sıkça paylaşılan Deveciogˆlu’nun yazıları Oggito, OT Dergi, I·ndigo Dergisi, Cafrande, I·nsan Okur, EK DERGİ, Dünyalilar, Dada Kitap adlı dergi ve internet sistelerinde yayınlandı. Kaleme aldığı ‘Lazarus’ adlı tiyatro oyunu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı adına, Güzel Sanatlar Müdürlüğü tarafından, yeni sanat sezonunda maddi destek programına seçildi. Kurucusu olduğu THINK House İstanbul’da, Engin Geçtan, JUNG, Bertrand Russell, Schopenhauer, Varoluşçu Filozoflar (Sartre, Nietzsche, Camus, V.Frankl, R.May) üzerine gerçekleştirdiği psikofelsefe atölyelerine iki binin üzerinde kişi katıldı. Şu sıralar, önemli bir film yönetmeni tarafından çekilecek uluslararası sinema filminin senaryosunu yazmaktadır. Polisiye ve postmodern kurmacayı harmanladığı yeni kurgu romanı yakında okurları ile buluşacaktır.

Devecioğlu profesyonel kariyerinde, ErnstYoung, Yıldız Holding ve Koç Holding bünyesinde yöneticilik yaptı. Kurum içi koçluk, eğitmenlik, yönetim atölyesi liderliği gibi ek yönetsel görevler aldı. Koç Holding’in gıda yatırımlarını yöneten s¸irketinde yönettiği başarılı projeler sonrası I·novasyon Ödülü kazandı.

Koç Üniversitesi, LSI (Leading with Strategic Impact) programını tamamlamış, Londra’da (London Stafford House) yönetim bilimleri eğitimi almıştır. İstanbul Üniversitesi Felsefe Lisansı’na devam ederken, ICF (Uluslararası Koçluk Federasyonu) Aimco® Koçluk Programını tamamlamıştır. İstanbul’un önemli kültür sanat mekanı THINK House’un kurucusudur.

1. Kategori: THINK House Certified The Philosophy Therapy With Existential Philosophers (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) Ve Birebir Online Felsefi Danışmanlık -220 TL
2. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Online) Ve Birebir Online Felsefi Danışmanlık – 165 TL
3. Kategori: THINK House Certified The Philosophy Therapy With Existential Philosophers (1 Kişilik Sertifikalı Online Katılım) – 130 TL
4. Kategori: THINKBIG Genel (1 Kişilik Online Katılım) – 75 TL

Kurallar

– Atölye için biletinizi satın aldıktan sonra, Zoom adlı ücretsiz uygulamayı telefonunuza ya da bilgisayarınıza indirmeniz gerekmektedir.
– Atölye linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın alırken güncel e-mail ve cep telefonu numaranızı vermenizi rica ederiz. Atölyeye katılmanız için gereken Zoom linki ve şifresi etkinlikten önce sistemde kayıtlı olan e-mail adresinize Biletix tarafından gönderilecek ve buna ek olarak katılıma dair bilgiler biletiniz üzerinde yer alacaktır. Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak atölyeye katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle atölyeye zamanında katılamaması, bu sebeplerle atölyenin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.
– İçerik dili Türkçe’dir. Program, içerik zenginliğinin aktarımını kolaylaştırmak adına, sınırlı sayıda katılımcı ile yürütülecektir. 
– Seminer sonrası, sertifika ya da THINK House Bireysel Felsefesi Danışmanlık programına katılmak isteyen katılımcılarımız, bilet seçimlerini bu doğrultuda yapabilirler.
– Çalışma sonrası, tüm katılımcılarımıza, Erich Fromm’un Sevme Sanatı adlı kitabı Say Yayınları tarafından hediye edilecektir. 
– Atölye çalışmamız zoom platformu üzerinden gerçekleştirilecektir. Bilet almanızın ardından size özel erişim linkine ait bilgiler, e-mail adresinize gönderilecektir.