Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Ocak 20, 2021 0 Yazar: admin

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

(s00_closed)

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Bo

31.12.2021 18:00 – 31.12.2021 18:00

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yeniden kapılarını açıyor.

“Parkımız yeniden kapılarını açıyor!

Faruk Yalçın Zoo ailesi olarak yaşamın yeniden normalleşmeye başlamasıyla beraber siz değerli ziyaretçilerimize yeniden merhaba diyoruz!

Parkımızı 5 Haziran Cuma gününden itibaren sosyal mesafe önlemlerini ve gerekli tüm önlemleri azami seviyede uygulayarak ziyarete açıyoruz.

13 Mart’tan bu yana COVID-19 salgınına karşı aldığımız önlemler kapsamında ziyarete kapatmak zorunda olduğumuz parkımızda yaşam, misafirlerimizin, ekip üyelerimizin ve hayvanlarımızın sürekli refahına olan bağlılığımızın bir parçası olarak devam etti ve hayvanlarımızın bakımı en iyi şekilde yapıldı. Parkımızı ziyarete kapasak da bu süreçte gerekli tüm önlemleri alarak çalışmaya devam ettik. Birçok işletmeden ve çoğu turistik mekandan farklı olarak, ziyarete kapalı olsak da bakımını sağlamakla yükümlü olduğumuz 3.000 kalıcı sakinle, aslında asla kapanmadık, çalışmaya ara vermedik.

Yalnız sizlerle buluşamadık. Şimdi güzel günler yeniden geldi ve tüm sakinleriyle Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı sizi bekliyor!

Önlemlerimiz

Ziyaretçilerimizin, personelimizin ve parkımızda koruma altında bulunan hayvanlarımızın güvenliği için ekstra önlemler aldık. Birçok alanda yeni çalışma biçimlerine geçildiği normalleşme döneminde, biz de çalışma şeklimizi bu sürece uyumlu hale getirdik. Parkımızın açılması ile birlikte FY Zoo olarak aldığımız önlemlerin yanı sıra hepimizin uyması gereken bazı kurallar belirledik.

Normalleşme sürecimizde Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında aldığımız önlemlere ilgili detaylı bilgileri ve ziyaretiminiz sırasında uyulması gereken kuralları aşağıda bulabilirsiniz.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamız ve maske kullanımı hepimizin sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Kurallara uymanızı kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için önemle rica ediyoruz.

Sabrınız ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Sosyal mesafeyi optimize etmek için tek yönlü deneyim

Parkımız mümkün olan tüm alanlarda, sosyal mesafe kurallarını güçlendiren tek yönlü bir ziyaret deneyimini teşvik edecektir. Ziyaretçilere yardımcı olmak ve sosyal mesafeyi teşvik etmek için yollarımız işaretlendi ve yönlendirmeler yapıldı.

Sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi

Tüm FYZoo ekip üyeleri hayvanat bahçesinin halka açık alanlarında maske takacaklardır. Ziyaretçilerin de maske takması zorunlu olacaktır. Ziyaretçilerimizin rahatı için hayvanat bahçesi boyunca el dezenfeksiyon istasyonları mevcuttur. Hayvanat bahçesi ekipleri dezenfektan kullanarak temas noktalarını, tuvalet temas noktalarını ve tuvaletleri sık sık temizleyecek ve dezenfekte edecektir.

Ziyaretçiler, hayvanat bahçesi içinde kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarını uygulayarak mevcut halk sağlığı önerilerine dikkat etmeleri konusunda teşvik edilecektir.

Bu teşviklere karşı göstereceğiniz anlayış ve iş birliği için şimdiden teşekkür ederiz.”

*Biletler sadece satın alınan tarih için geçerlidir.
*Park saat 11:00 – 18:00 arasında açık olacaktır.