Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

Ocak 20, 2021 0 Yazar: admin

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı

(Ertelendi)

Yer: Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Bo

31.12.2021 18:00 – 31.12.2021 18:00

Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı yeniden kapılarını açıyor.

“Parkımız yeniden kapılarını açıyor!

Faruk Yalçın Zoo ailesi olarak yaşamın yeniden normalleşmeye başlamasıyla beraber siz değerli ziyaretçilerimize yeniden merhaba diyoruz!

Parkımızı 5 Haziran Cuma gününden itibaren sosyal mesafe önlemlerini ve gerekli tüm önlemleri azami seviyede uygulayarak ziyarete açıyoruz.

13 Mart’tan bu yana COVID-19 salgınına karşı aldığımız önlemler kapsamında ziyarete kapatmak zorunda olduğumuz parkımızda yaşam, misafirlerimizin, ekip üyelerimizin ve hayvanlarımızın sürekli refahına olan bağlılığımızın bir parçası olarak devam etti ve hayvanlarımızın bakımı en iyi şekilde yapıldı. Parkımızı ziyarete kapasak da bu süreçte gerekli tüm önlemleri alarak çalışmaya devam ettik. Birçok işletmeden ve çoğu turistik mekandan farklı olarak, ziyarete kapalı olsak da bakımını sağlamakla yükümlü olduğumuz 3.000 kalıcı sakinle, aslında asla kapanmadık, çalışmaya ara vermedik.

Yalnız sizlerle buluşamadık. Şimdi güzel günler yeniden geldi ve tüm sakinleriyle Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı sizi bekliyor!

Önlemlerimiz

Ziyaretçilerimizin, personelimizin ve parkımızda koruma altında bulunan hayvanlarımızın güvenliği için ekstra önlemler aldık. Birçok alanda yeni çalışma biçimlerine geçildiği normalleşme döneminde, biz de çalışma şeklimizi bu sürece uyumlu hale getirdik. Parkımızın açılması ile birlikte FY Zoo olarak aldığımız önlemlerin yanı sıra hepimizin uyması gereken bazı kurallar belirledik.

Normalleşme sürecimizde Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında aldığımız önlemlere ilgili detaylı bilgileri ve ziyaretiminiz sırasında uyulması gereken kuralları aşağıda bulabilirsiniz.

Sosyal mesafe ve hijyen kurallarına uymamız ve maske kullanımı hepimizin sağlığı açısından son derece önem taşıyor. Kurallara uymanızı kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için önemle rica ediyoruz.

Sabrınız ve anlayışınız için çok teşekkür ederiz.

Sosyal mesafeyi optimize etmek için tek yönlü deneyim

Parkımız mümkün olan tüm alanlarda, sosyal mesafe kurallarını güçlendiren tek yönlü bir ziyaret deneyimini teşvik edecektir. Ziyaretçilere yardımcı olmak ve sosyal mesafeyi teşvik etmek için yollarımız işaretlendi ve yönlendirmeler yapıldı.

Sağlıklı yaşamın teşvik edilmesi

Tüm FYZoo ekip üyeleri hayvanat bahçesinin halka açık alanlarında maske takacaklardır. Ziyaretçilerin de maske takması zorunlu olacaktır. Ziyaretçilerimizin rahatı için hayvanat bahçesi boyunca el dezenfeksiyon istasyonları mevcuttur. Hayvanat bahçesi ekipleri dezenfektan kullanarak temas noktalarını, tuvalet temas noktalarını ve tuvaletleri sık sık temizleyecek ve dezenfekte edecektir.

Ziyaretçiler, hayvanat bahçesi içinde kişisel hijyen ve sosyal mesafe kurallarını uygulayarak mevcut halk sağlığı önerilerine dikkat etmeleri konusunda teşvik edilecektir.

Bu teşviklere karşı göstereceğiniz anlayış ve iş birliği için şimdiden teşekkür ederiz.”

*Park haftaiçi saat 10:30 – 18:00, haftasonu 10:30 – 18:30 saatleri arasında açık olacaktır.

 

 

Yetişkin (18 Yaş ve Üzeri): 69.90 TL yerine 59.90 TL
Çocuk (4 -17 Yaş Arası): 59.90 TL yerine 49.90 TL
Engelli: 25.90 TL

Yıllık Üyelikler
Öğrenci üyeliği (3-17yaş) – 119.90 TL
Aile üyeliği : 399.90 TL (Anne, baba ve 3 çocuğa kadar.)
1 Yetişkin+1 Çocuk/Öğrenci – 239.90 TL
1 Yetişkin+2 Çocuk/Öğrenci – 339.90 TL
2 Yetişkin+1 Çocuk/Öğrenci – 349.90 TL

Aile Üyelikleri %15 İndirimli
1 Yetişkin+2 Çocuk/Öğrenci – 136.00 TL
1 Yetişkin+3 Çocuk/Öğrenci – 179.00 TL
2 Yetişkin+2 Çocuk/Öğrenci – 187.00 TL
2 Yetişkin+3 Çocuk/Öğrenci – 230.00 TL

Kurallar

– Sosyal teması en aza indirmek için normalleşme sürecinde parka giriş biletlerinizi sadece web sitemiz üzerinden online olarak satın alabileceksiniz. Açık bilet satışa sunulmayacaktır. Ziyaret etmek istediğiniz tarihi seçerek biletinizi satın alabilirsiniz. Giriş biletinizi sadece seçtiğiniz tarihte kullanabileceksiniz.
– Parkın çalışma saatleri kısalmıştır. Bu süreçte park haftaiçi sabah saat 10:30 ile akşam saat 18:00, haftasonu 10:30 – 18:30 saatlari arasında ziyarete açık olacaktır.
– Parkta yapılan ziyaretlerde maske kullanımı hem ziyaretçiler hem de çalışanlar için zorunlu olacaktır.
– Engelli bileti alan müşterilerimizin, park girişinde engelli kartlarının yanlarında olması gerekmektedir.
– Parkta yer alan kapalı alanların tümü ziyarete kapalı olacak. Bu kapsamda Cüce Maymun Evi, Sürüngen Evi ve Akvaryum ziyarete kapalı olacaktır.
– Park içerisinde yer alan kafeler sadece açık alanlarda hizmet verecek ve oturma alanları da sosyal mesafe kurallarına göre düzenlenecektir.
– Tren turu, oyun parkı, çocuk etkinlikleri geçici olarak hizmet vermeyecektir.
– Çıkış bölümünde bulunan mağaza sınırlı olarak hizmet verecektir.
– Marmaray Osmangazi istasyonu ile park arasında ulaşımı sağlayan servisler geçici olarak hizmet vermeyecektir.
– Eğitim ve hayvan yönetim bölümü tarafında gerçekleştirilen besleme ve sunumlar geçici süre ile yapılmayacaktır.
– Parka kesinlikle yiyecek alınmayacaktır.
– Hayvan habitatları, tüm hayvanların güvende olmasını sağlayacak şekilde ayarlanmıştır, izleme alanlarında fiziksel mesafelendirme önlemleri alınmıştır.
– Umumi tuvaletler için ekstra temizlik protokolleri uygulanacaktır.
– Rhino Cafe ve Park Cafe’nin sadece açık alanlarında hizmet verilecektir. Kafelerin oturma alanları sosyal mesafe gözetilerek hazırlanan sınırlı sayıda masa düzeni ile ziyaretçileri ağırlayacaktır.
– Çocuk bakım alanları personel tarafından kullanıma açılacak diğer ziyaretçi girmeden dezenfekte edilecektir. Tekerlekli sandalyeler girişten temin edilebilecek ve ziyaretçilerin kullanımından sonra dezenfekte edilecektir.
– Bu süreçte, oyun parkı, tren turu, günlük besleme ve sunum programları, çocuk etkinlikleri, mescit, sürüngen evi, cüce maymun evi ve akvaryum gibi kapalı alan habitatları geçici ziyarete kapalı olacaktır.