George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un Bitmesini İstemiyor

George R. R. Martin ‘Game of Thrones’un Bitmesini İstemiyor

Eylül 18, 2018 0 Yazar: admin

‘Game of Thrones’un yaratıcısı George R. R. Martin finalle ilgili açıklamalarda bulundu.

HBO’nun hit dizisi Game of Thrones, sekiz sezonun ardından final yapmaya hazırlanırken dizinin yaratıcısı George R. R. Martin’den yeni açıklamalar geldi.

Game of Thrones, geçtiğimiz akşam düzenlenen Emmy töreninde bir kez daha büyük ödülü kazanırken George R. R. Martin kırmızı halıda konuştu ve finalle ilgili yorumlarda bulundu. 22 dalda Emmy adaylığı kazanan diziyle ilgili “11, 12 ya da 13. sezona kadar gidebilirdik” diyen Martin, final kararının showrunnerler David Benioff ve D.B. Weiss’ten geldiğini açıkladı.

Martin, karar sürecini şu sözlerle açığa çıkardı: “David ve Dan, en fazla 5 ila 7 sezon gidebileceğimizi söyledi. Biz 8 olmasını sağladık ancak daha ilerisine gidemedik. Yaklaşık beş yıl önce 7 sezon yapalım demişlerdi; ben ise 10 sezon sürsün istiyordum ve onlar kazandı. Sonuçta asıl çalışanlar onlar.”

Ünlü yazar kırmızı halı sohbetini Game of Thrones’un devam dizileriyle sonlandırdı: “Final yapması Game of Thrones evreninin sona ereceği anlamına gelmiyor. Westeros tarihinde, farklı dönemlerde geçecek beş farklı devam dizisi üzerine çalışıyoruz. Bazıları Game of Thrones’un 100 yıl öncesinde geçiyor, bazısı ise 5000 yıl öncesinde…”

Game of Thrones’un final sezonunun 2019 ilkbaharında başlaması planlanıyor.