“İstanbul Muhafızları” Büyük Maceraya Hazır!

“İstanbul Muhafızları” Büyük Maceraya Hazır!

Eylül 29, 2018 0 Yazar: admin

Büyük macerada “İstanbul Muhafızları” eşlik etmeye hazır mısınız?

TRT Çocuk ekranlarında yayına başlayıp Minika Go’da yayın hayatına devam eden “İstanbul Muhafızları” adlı çizgi dizi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştiraki Kültür A.Ş. ve Neher Prodüksiyon ortak yapımı ile sinemaya uyarlandı. İstanbul’un tarihi ve kültürel mekânlarındaki çekimlerin ve animasyon aşamasının bir yılda tamamlandığı “İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi” 5 Ekim’de vizyona giriyor.

Filmin yönetmen koltuğunda Çağrı Cem Bayraklı bulunurken senaryoda Mehmet Barış Günger’in imzası bulunuyor. Filmin kadrosunda ise Suna Selen Sümer, Ali Uyandıran, Funda Güray, Lemi Filozof, Gözde Mukavelat, Berk Yaparel, Ziya Çiçek ve Merve Sevin bulunuyor.

İstanbul Muhafızları: Ab-ı Hayat Çeşmesi’nin konusu ise şöyle: Aslı yirmili yaşlarının sonundadır ve İstanbul Muhafızları çizgi dizisinin senaristidir. Aslı’nın patronu Ayşen, Aslı’dan Gümüşçüler Çarşısı’nı tanıtan bir bölüm yazmasını ister. Aslı araştırma yapmak için 72 yaşındaki Veli Dede’nin dükkanına gittiğinde kendini büyük bir gizemin ortasında bulur. Rivayete göre İstanbul’un altındaki saklı kalmış hazinenin sırrı gümüş ustalarına emanettir. Bu sırrın son koruyucusu ise Veli Dede’dir fakat bilinmeyen şey, bu hazinenin altın, elmas veya yakut değil, içenleri hastalıktan ve yaşlılıktan uzak tutan ‘hayat suyu’ olmasıdır. Aslı, büyük bir maceranın içine girer.