Pekin Yasak Şehir Sanal Turu

Pekin Yasak Şehir Sanal Turu

Ocak 4, 2022 0 Yazar: admin

Pekin Yasak Şehir Sanal Turu

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

13.10.2021 20:30 – 13.10.2021 20:30

Gizemli İmparatorluk Sarayı ve Bilinmeyen Hikayeleri ile Pekin Yasak Şehir, Sanat tarihçi Atilla Tuna’nın özel anlatımıyla evinizden keşfe çıkmaya hazır mısınız?

Yasak Şehir Çin’de Pekin’in (Pekin) kalbinde yer alan imparatorluk sarayı kompleksinin adıdır. Ming hanedanlığının Yongle imparatoru tarafından 1406 yılında yaptırılan bina, ilk olarak 1420’de kullanılmaya başlanmıştır. Bu, saray sıradan insanlara yasaklanmış olması nedeniyle bu adı almıştır. Devlet görevlilerine ve hatta imparatorluk ailesine dahi erişimi sınırlıydı. İmparator tek başına herhangi bir bölüme istediği zaman girebilir. 178 dönümlük arazide inşa edilen bu dev saray beş yüzyıl boyunca Çin İmparatorluğu’nun yönetim merkeziydi. Çin tarihini, Ming ve Çing Hanedanlık tarihini, entrikalarını, gizemlerini, Çin imparatorlarının harem hayatı hakkında bilinmeyenleri öğrenmek için bu sanal müze gezisine mutlaka katılmalısın. Yasak Şehre tam 18 kez gitmiş Sanat Tarihi Atilla Tuna bu sanal gezinin rehberliğini yapacak.

Konuşmacı: Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA

Bu Sanal Müze Gezisine Neden Katılmalısın?
? Yasak Şehrin yapılışını, Çin tarihini, sarayın efsanelerini, Çin imparatorlarının harem hayatını, entrikalarını nefis bir sanal ortamda rehber eşliğinde geziyorsun

Bu Sanal Müze Gezisinde Neler Öğreneceksin?
? Yasak Şehir ne zaman, nasıl, niçin ve kimler tarafından yapıldı
? Çin tarihi
? Çin hanedanları ve imparatorları
? Ming dönemi
? Çing dönemi
? İnşaat nasıl gerçekleşti
? Kullanılan malzeme
? Çin imparatorlarının harem hayatı

Bu Geziyle Kazanacağın Yetkinlikler
Sanat Tarihi, Mitoloji, Mimarlık, Çin Tarihi ve Sanatı, Uzakdoğu kültürü

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Gezilerimiz Hakkında Genel Bilgilendirme
? Bu SANAL MÜZE GEZİSİ bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
? Sanal Müze Gezileri profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
? Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
? Sanal gezi sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür.
? Sanal Müze gezisi 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır.
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
? Sanal Müze gezimizde katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır.
? Sanal Müze Gezisine katılmak için online olarak ya da misafir danışmanından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
? Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.
? Sanal gezinin süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır

Sanal Gezi Programı
? Ming ve Çing hanedanlıkları dönemi anlatımı (Slaytlı gösterim)
? Yasak Şehrin sanal ortamda gezilmesi

Rehber
Sanat Tarihçi ATİLLA TUNA

Üsküp [Makedonya) ‘da doğdu. İstanbul Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’ nden mezun oldu. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Teknik Üniversitesi’ nde devam etti. İngilizce, Makedonca, Sırpça ve Hırvatça dillerinde profesyonel turist rehberidir. 1997 yılında Antonina Turizm. 2008’de Istanbul Walks ve 2017 yılında da Tehran Daily Tours olmak üzere turizm faaliyetlerinde bulunan üç ayrı seyahat acentesini kurmuş ve halen bu şirketlerin Genel Müdürlüklerini yapmaktadır. İstanbul şehrinin kültürel ve mimari mirasını korumak için 2002 yılında kurulan Şehristanbul Derneği’nin kurucu başkanıdır. TÜRSAB Boğaz BYK [2003-2005] üyeliği yapmıştır. ll.. ve 15. Galata Şenliği’nin ve 1. Uluslararası Galata Festivali “Galata Fest” in direktörlüğünü yapmıştır. İstanbul Balık Festivali’nin festival direktörüdür. Beyoğlu Turizm Geliştirme Platformu [2003-2004] üyeliği yapmıştır. Turizme yeni bakış açıları getiren Nostaljik Dolmuş. Hazine Avı. Kutu Avı gibi projeleri hayata geçirdi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği üyesi, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Rehberler Odası, Rumeli Türkleri Dayanışma Derneği, Rumeli Yöneticiler ve İşadamları Derneği [RUYİAD], Teşvikiye Rotary Kulübü üyesidir. İstanbul Filarmoni Derneği Yönetim Kurulu başkanıdır. “Bursa Yeni Kaplıca – Bursa’da Yeni Kaplıca Hamamı” başlıklı bilimsel bir kitabı ve çeşitli gazete ve dergilerde yayınlanmış makaleleri vardır. 128 ülkeye seyahat etmiş ve 90 ülkede yerel rehber olmaksızın rehberlik yapabilmektedir.Cumhuriyet, Söz, Radikal Seyahat, Hürriyet Seyahat gibi Türkiye’nin en prestijli gazete ve dergilerinde çeşitli makaleleri bulunmaktadır. IZ TV’de [Digiturk] 17 seyahat belgeseli hazırladı ve sundu. İstanbul’da günlük Nova Makedonija ve Birlik Makedonya gazetelerine muhabirlik yaptı.Sibel Tuna ile evli ve Ekin Celal, Ozan ve Bulut adlarında üç çocuk babasıdır.

1. Kategori –
115.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.