Topkapı Sarayı ve Harem

Topkapı Sarayı ve Harem

Ocak 20, 2021 0 Yazar: admin

Topkapı Sarayı ve Harem

(Satışta)

Yer: Online Etkinlikler

20.01.2021 20:30 – 16.02.2021 20:30

Müzesi Antik Mısır Bölümü – Sanal Müze Gezisi

Louvre Müzesi, dünyanın en önemli ve rakipsiz müzesi. İnsanlık tarihinin en önemli eserlerinin, Avrupa’nın en iyi resim ve heykellerinin, Asya, Mısır, Asur, Mezopotamya, Antik Yunan ve Roma’dan paha biçilemeyen eserler ile İslam objelerinin sergilendiği ve tam anlamıyla gezmenin aylar süreceği, 350 bini aşkın eserle devasa bir koleksiyonunun ev sahibi.Böylesine önemli bir müzede biz 1824 yılından bu yana oluşturulmaya başlanan; başlangıçta yaklaşık 9 bin parçayken günümüzde 50 bin parçaya yaklaşan Mısır Eski Eserler bölümünü gezeceğiz. Zemin kattaki 19 odada Eski Mısır’ın günlük yaşamdan sanata, ibadetten anıt ve tapınaklara kadar bir çok yönünü öğrenme imkanınız olacak.

Konuşmacı: DR. T.CENGİZ GÖNCÜ

Bu sanal müze gezisine neden katılmalısın?
? Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olan Eski Mısır’ı çeşitli yönleri ile en iyi şekilde temsil eden, örnekleyen eserleri Louvre Müzesi’nin mekanlarında gezme imkanını bulacaksınız.

Bu sanal müze gezisinde neler öğreneceksin?
? Nil Nehri ve eski Mısır açısından önemi
? Eski Mısır’da tarım ve çiftçilik
? Mısır yazısı ve örnekleri ile katip heykelleri
? Günlük yaşam nesneleri
? Tapınak alanlarına ilişkin eserler (sfenksler, babunlar ve diğer arkeolojik buluntular) 
? Kraliyet Mezarları
? Lahitler
? Mumya
? Mezarlar 
? Ölüler Kitabı
? Tanrılar ve Sihir
? Hayvanlar ve Tanrılar

Bu geziyle kazanacağın yetkinlikler
Eski Mısır, Eski Mısır Dini, Eski Çağ tarihinin önemli bir dönemi

Eğitim Seviyesi
Herkes için

Sanal Gezilerimiz Hakkında Genel Bilgilendirme
? Bu SANAL MÜZE GEZİSİ bilgisayar ya da telefonunuzdan görüntülü olarak gerçekleşmektedir.
? Sanal Müze Gezileri profesyonel rehber eşliğinde yapılmaktadır.
? Görüntüler verilirken rehber müzede eserler, olaylar ve görüntüde olan yapı/müze hakkında yorum ve anlatım yapmaktadır.
? Sanal gezi sırasında anlatım sürerken rehbere yazılı olarak soru sormak ya da notlar iletmek mümkündür
? Sanal Müze gezisi 2 saat sürmektedir. Her gezi sonrasında 30 dakikalık soru / sohbet bölümü vardır
? Canlı yayın Zoom üzerinden gerçekleşecektir. Yayının gerçekleşeceği Zoom bağlantısı, kayıt yaptıranlara 24 ile 48 saat öncesinden e-posta yöntemi ile paylaşılacaktır.
? Canlı yayına katılabilmek için bu deneyime kayıt yaptırmanız gerekmektedir. 
? Sanal Müze gezimizde katılımcı sayısı 75 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Yaptırma Koşulları
? Sanal Müze Gezisine katılmak için online olarak ya da misafir danışmanından kayıt yaptırmanız gerekmektedir.
? Kaydınızla birlikte ödeme yapmanız gerekmektedir
? Ödeme yapılmasıyla kaydın kesinleşir.
? Gezi ücreti kayıt yaptırırken peşin olarak tahsil edilir.
? Tüm kredi kartları geçerlidir 
? 24 saat öncesine kadar kaydını iptal edebilirsiniz.
? 24 saat sonrasındaki iptaller geçerli değildir.
? Program öngörülemeyen durumlar nedeniyle değişiklik gösterebilir.
? Antonina Online Mektep etkinliğin akışında değişiklik yapma hakkını saklı tutar.
? Geziyi kaçıranlar için telafi gezi yapılmayacaktır.

Sanal Gezi İle İlgili Diğer Bilgiler
? Sanal gezinin tarihi: 
? 23 Ocak 2021 –  16.00,  9 şubat 2021  –  20.30
? Sanal gezinin süresi 2 saattir. Her gezinin sonunda soru ve yanıtlar için 30 dakikalık süre olacaktır.

SANAL GEZİ PROGRAMI
? Müze’nin giriş katında yer alan Eski Mısır Eserleri toplam 19 galeride sergileniyor. Sanal gezimizde 19 galeriyi sırasıyla gezeceğiz. Sfenks örnekleri, İbadet eden mısırlı heykelleri, Nil Nehri, Tarım, Hayvancılık ve Çiftçilik, Mısır yazısı; katipler ve Hiyeroglif örnekleri, Günlük yaşam Nesneleri, tapınak, Kraliyet Mezarları, Lahitler, Mumya, Ölüler Kitabı, tanrılar ve Sihir, Hayvanlar ve Tanrılar..

REHBER
DR. T.CENGİZ GÖNCÜ

1967 İstanbul doğumlu T. Cengiz Göncü, Pertevniyal Lisesi’nden sonra Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu. 2000 yılında Marmara Üniversitesi’nde Arap Dili ve Belagati Anabilim Dalı’nda ilk Yüksek Lisansını ve 2006 yılında İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı’nda ikinci Yüksek Lisansını ve aynı enstitüde 2015 yılında (Dolmabahçe Sarayı’nın İnşa Süreci, Mekan ve Teşkilat konulu) doktorasını tamamladı. Doktora tezi Temmuz 2019’da İstanbul Araştırmaları Enstitüsü Suna İnan Kıraç Vakfı tarafından yayınlandı. T. Cengiz Göncü 1986 yılında TBMM Milli Saraylarda “rehber” olarak başladı; daha sonra aynı kurumda Milli Saraylar Osmanlı Arşivi Sorumlusu (2004-2010), Beylerbeyi Sarayı Müdür Yardımcısı (2010-2012) ve Dolmabahçe Sarayı Müdürü (2012-2016) gibi idari görevlerde de bulundu. Cengiz Göncü halen TBMM Florya Atatürk Köşkü Amiri olarak görev yapmaktadır. Cengiz Göncü’nün 2011 yılında TBMM Milli Saraylar tarafından yayınlanan “Harem ve Cariyelik” isimli bir kitabı da var. Kendisinin diğer akademik çalışmalarına academia.edu isimli siteden ulaşılabilir.1993 yılında Profesyonel rehberlik lisansını da alan T. Cengiz Göncü, 2014 yılından bu yana Antonina Turizm kadrosunda rehber olarak görev yapmaktadır. İstanbul ve yurtiçinde turların yanında yurtdışında da Mısır ve Kudüs turlarını gerçekleştirmektedir.

1. Kategori –
105.00 TL

Kurallar

– Etkinlik video konferans yazılımı üzerinden gerçekleştirilecektir.
– Etkinlik linki ve şifresinin size iletilebilmesi için biletinizi satın aldıktan sonra güncel e-mail adresinizden Biletix işlem referans numaranızı, satın almış olduğunuz etkinliğin adını ve tarihini antonina@antoninaturizm.com adresine mail atmanız gerekmektedir.
– Belirtilen bilgilerin tüketici tarafından doğru olarak verilmemesi nedeniyle katılım linki ve şifresinin size iletilememesi ve buna bağlı olarak seminere katılamamanız halinde Biletix’in veya organizasyon firmasının sorumlululuğu bulunmamaktadır.
– Tüketicinin elektrik, internet kesintisi veya kişisel sebeplerle eğitime zamanında katılamaması, bu sebeplerle eğitimin bir kısmını veya tamamını almaması organizasyon firmasının veya Biletix’in sorumluluğunda değildir. Bu tür durumlarda iade veya değişiklik hakkı sağlanmayacaktır.