Türkan

Türkan

Aralık 8, 2020 0 Yazar: admin

Türkan

(İptal)

Yer: Şükran Güngör Sahnesi

23.11.2020 20:00 – 23.11.2020 20:00

Türkan, 23 Kasım’da Şükran Güngör sahnesi’nde..

Aydınlanma ve çağdaşlık kahramanı olan Profesör Doktor Türkan Saylan’ın hayatı tiyatro sahnesine taşınıyor. Ayşe Kulin’in “Türkan Tek Ve Tek Başına” adlı eserinden uyarlanan oyun; bir hayata neler sığdırılabileceğini, istenildiğinde nelerin başarılabileceğini anlatıyor.

Mesleğine aşık olan Türkan Saylan, yapmış olduğu sağlık taramalarıyla bir çok kişiyi tedavi etti. Toplumdan dışlanan cüzzam hastalarına kucak açtı ve onlara dokundu, şifa verdi. Kadın olmanın bazı zorluklarını yaşasa da hep mücadele etti, amaçlarının peşinden gitti. Çalışmaları ile Gandhi ödülü aldı. Okula gidemeyen çocuklar için başlattığı hareket sayesinde bir çok çocuğumuz eğitim aldı. Türkan Saylan bu değerli işleri yaparken hiç hak etmediği muameleler ile de karşılaştı. Bu haksızlıklar karşısında dik durdu, tıpkı geçirdiği ağır hastalıkların karşısında dik durduğu gibi. Kendisini kızanlara bile içtenlikle yaklaştı. Bu oyun tüm bunlar ile birlikte Türkan Saylan’ın bilmediğimiz yönlerini, çektiği bazı zorlukları, mutluluklarını, aldığı kararları ve insanlara örnek olabilecek başarılarını anlatır. Ayşe Kulin’in eserinden Barbaros Uzunöner’in uyarladığı oyunda İzmir Devlet Tiyatrosu’ndan Melike Aslı Kılan rol alıyor. Dramatik kurgu, müzik, dekor, oyunculuk bir araya geliyor ve o değerli kişiyi tiyatro salonlarımıza getiriyor.  Türkan Saylan’ı herkes tanısın diye.

Yazan: Ayşe Kulin
Uyarlayan Ve Yöneten: Barbaros Uzunöner
Oyuncu: Melike Aslı Kılan
Yardımcı Yönetmen: Burak Soytemiz
Dekor Ve Işık Tasarımı: Ayhan Tazeoğlu
Kostüm: Selda Ereke
Teknik: Onur Ergin, Mehmet Volkan Eşki
Afiş: Akif Turgut


107.50 TL

Kurallar

– Katılımcılar – izleyiciler Covid-19 kapsamında alınan kurallara uymalıdır.
– Etkinlik, sosyal mesafe kurallarına uygun şekilde hazırlanan oturma düzeni ile gerçekleşecektir.
– Kurallar gereği tüm katılımcılar konser boyunca maskeli olmak zorundadır. 
– PDF bileti uygulaması vardır. Biletinizi telefonunuza indirmeyi unutmayınız.
– Satın alınan biletlerde iptal, iade ve değişiklik yapılmamaktadır. 
– Organizasyon firması etkinlik için uygun görmediği kişileri, bilet ücretini iade ederek etkinlik mekanına almama hakkına sahiptir.